Rekordowy grudzień w Apple - trzy miliardy aplikacji za ponad miliard dolarów

10 mld dol. na aplikacje wydali w zeszłym roku użytkownicy urządzeń Apple. Tylko w grudniu 2013 klienci z całego świata wydali w serwisie App Store ponad miliard dolarów i ściągnęli 3 mld aplikacji - najwięcej w historii. Deweloperzy - twórcy aplikacji, które sprzedaje gigant z Cupertino, zarobili na nich w sumie 15 mld dol. - informuje Apple w komunikacie.

- Chcemy podziękować naszym klientom za cały 2013 rok, który okazał się najlepszy w historii dla App Store - mówi Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. - Świąteczna oferta aplikacji była niesamowita, czekamy niecierpliwie na to, co twórcy pokażą w 2014 roku - dodaje.

W 2013 roku pojawiło się wiele hitowych aplikacji, m.in. Candy Crush Saga, Puzzles & Dragons, Minecraft, QuizUp czy Clumsy Ninja. Powstały też specjalne części znanych od lat Angry Birds, a dzięki wprowadzeniu nowego systemu operacyjnego iOS7 wielu deweloperów całkowicie przeprojektowało swoje aplikacje - warto wspomnieć chociażby o AirBnB - aplikacja pozwala wyszukiwać mieszkania i pokoje do wynajęcia w celach turystycznych na całym świecie - czy polska Listonic - wygodna lista zakupów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: