Polak wybierze na wakacje samolot zamiast pociągu?

Loty krajowe kosztują mniej więcej tyle samo, ile pociąg, a pozwalają zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na wakacyjne przyjemności - wynika z analizy przeprowadzonej przez internetowe biuro podróży Tripsta.pl.
Z analizy TNS Pentor wynika, że ponad 70 proc. Polaków spędza wakacje w Polsce. Jak się okazuje, bardziej korzystne jest zorganizowanie podróży do największych polskich miast samolotem niż pociągiem. - Loty krajowe w obie strony kosztują mniej więcej tyle samo, ile podróż pociągiem, a przy okazji pozwalają zaoszczędzić czas i zwiększają komfort podróży - mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl należącego do firmy Travelplanet24.

Przykładowo za przejazd pociągiem w obie strony na trasie Wrocław - Warszawa zapłacimy 122 zł, w pierwszej klasie 182 zł, a liniami lotniczymi 150 zł. Podobnie wygląda sytuacja na linii Kraków - Warszawa. Koleją koszt podróży wyniesie - w zależności od wyboru klasy -112 lub 172 zł. Samolotem natomiast to wydatek rzędu 120 zł. - Rzeczą oczywistą, a jednocześnie bardzo wpływającą na komfort podróży jest również czas - mówi Marko Brinkmann. - Drogą lotniczą na miejsce można dotrzeć w niecałą godzinę, natomiast pociągiem trzeba jechać kilka godzin - dodaje.

Według biura podróży Tripsta.pl przy planowaniu wakacji dość istotną kwestią jest bagaż. - Ponieważ usługa tego typu lotów świadczona jest przez klasycznego przewoźnika, a nie przez tanie linie lotnicze, na urlop można zabrać bezpłatnie 23 kg bagażu rejestrowanego, który transportowany będzie w luku bagażowym - mówi Marko Brinkmann.

Więcej o: