Biedronka stawia na kawiarnie. Na razie w Portugalii, w Polsce...

Kropka Relaks czy Coffee Heaven? - być może już wkrótce przed takim dylematem staną polscy kawosze. Właściciel sieci Biedronka, który w ubiegłym roku otworzył swoją pierwszą kawiarnię, planuje ekspansję na rynku polskim, a już teraz dynamicznie rozwija się w Portugalii.
Obecnie w Polsce działają trzy kawiarnie firmowane przez Jeronimo Martins: w Warszawie, Skierniewicach i Sochaczewie. Pierwsza Kropka Relaks została otwarta w lutym ubiegłego roku z zamysłem konkurowania z innymi uznanymi w Polsce sieciami kawiarni. Przede wszystkim ceną - kawa w kawiarni właściciela Biedronki jest nawet o połowę tańsza niż we wiodących sieciach typu Starbucks. "Prócz dobrej kawy oferujemy w kawiarniach także świeże kanapki, sporządzane każdego dnia rano, a także wyciskane soki, naleśniki, tortille, hot dogi, zapiekanki, kawy mrożone i smoothies, lody, ciasta i ciastka oraz sałatki. We wszystkich trzech kawiarniach Kropka Relaks dostępna jest również bezpłatna sieć wi-fi. Nasze kawiarnie wyróżnia wysoka jakość produktów, oferowanych w możliwie niskich cenach" - czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe Jeronimo Martins.

Spółka podchodzi do tego projektu ostrożnie, na każdym kroku podkreślając, że jest to swego rodzaju eksperyment, jednak biuro prasowe spółki informuje, że w najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie jeszcze kilku kawiarni Kropka Relaks. Od kilku miesięcy trwają prace związane z poszukiwaniem atrakcyjnych lokalizacji pod nowe lokale.

Tymczasem w ojczystej Portugalii Jeronimo Martins intensywnie rozwija sieć kawiarni Jeronymo. Nie są to kawiarnie w centrach handlowych, ale prestiżowe lokalizacje w centrach miast. Ostatnio sieć uruchomiła swoją kawiarnię w centrum starówki w Lizbonie, a jak w rozmowie z PAP mówi Victor Jorge, ekspert branżowego portugalskiego pisma "Hipersuper", kawiarnia pod względem wystroju przypomina lokale popularnej sieci Starbucks. Obecnie w Portugalii działa 25 kawiarni pod szyldem Jeronymo.

Więcej o:
Komentarze (6)
Biedronka stawia na kawiarnie. Na razie w Portugalii, w Polsce...
Zaloguj się
 • quwert

  Oceniono 23 razy 7

  Nie będę nic komentował skoro dostęp do treści na wyborcza.pl ma być płatny.
  A zrobię wyjątek, byłem kilka razy w tzw. centrach dystrybucji biedronki (serwisowałem coś), bałagan i chaos, smutne twarze smutnych ludzi, biegających wszędzie ochroniarzy z alkomatami o osobowości ubeków. Wystarczy spojrzeć na tzw. portiernie, wjeżdżający kierowcy muszą prawie uklęknąć na zewnątrz aby podać dokumenty. Od jakiegoś czasu unikam tych sklepów bo zamiast towaru widzę te twarze.

 • aveon

  Oceniono 6 razy 0

  ja tam lubie kawe w starbucksie , ale rowniez kawe kenco z serii costa rica /brazilian / ogolnie te dwie jak chce tanszej kawy to sbie zrobie w domu kupilem dawno temu sprzet ,mam rowniez karmelowy zapas dodatkow ,taka maszyne mleko z lodem sie tam wrzuca i fajne to .a przekaski to najlepsze sa domowej roboty ze swiezych skladnikow

 • muzzyczny

  Oceniono 12 razy -6

  Portugalscy wyzyskiwacze
  precz z Biedronkami!
  a Starbucks poganśki syf

 • jotembi

  Oceniono 16 razy -10

  kawa z biedronki...? a fuj
  biedne biedronki
  czy ta firma planuje może jeszcze otwarcie kaplic i domów pogrzebowych...? tak dla równego rachunku...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX