Organic sprzeda biokawę w biokubku

Biznes kawowy przyciąga kolejne firmy - tym razem na otwarcie własnych punktów z kawą zdecydowała się sieć delikatesów z ekologiczną żywnością Organic Farma Zdrowia.
Pierwsza Cafe Organic powstała w delikatesach Organic Farma Zdrowia przy ul. Chmielnej w Warszawie. To właściwie nie kawiarnia, ale punkt, w którym można zamówić kawę na wynos. W ofercie lokalu jest ekologiczna kawa z organicznym mlekiem lub mleczkiem (podana w ekologicznym kubku) na wynos. Do kawy można wziąć croissanty, quiche, ciastka w wersji bio.

Cafe Organic chce przyciągnąć klientów promocyjną ceną - to dziś jedynie 3,99 zł za kawę z mlekiem. Sieć parzyć będzie kawę włoskiej marki La Selva pochodzącą z upraw ekologicznych, ekologiczne mleko pochodzi ze spółdzielni w Nowym Sączu. Cukier - oczywiście brązowy, trzcinowy. Także kubki do kawy używane w Cafe Organic produkowane są z surowców w pełni odnawialnych.

Organic Farma Zdrowia jest kolejną firmą, która wchodzi na lukratywny rynek barów kawowych. Praktycznie co kilka tygodni pojawia się tu nowy gracz, a sieci już działające otwierają na wyścigi kolejne lokale. Na początku tego roku weszła do Polski międzynarodowa sieć Aroma Espresso Bar, która działa m.in. w: USA, Kanadzie, Niemczech i Izraelu. Sieć kawiarni pod marką The Coffee Factory zamierza zbudować firma AD Trading, która rozwijała w Polsce franczyzową sieć Wayne's Coffee (Szwedzi wycofali się z Polski).

Ambitne plany rozwoju ma także iCoffee, założona przez Ruch, ale należąca obecnie do spółki Coffee Polska. Do końca roku chce mieć ok. 30 lokali. Nowy koncept cukierniczo-kawiarniany ma wkrótce zaprezentować tradycyjna warszawska firma cukiernicza A. Blikle.

CHI Polska, właściciel marek Coffeeheaven oraz Costa Coffee, ma już sto lokali tej pierwszej marki, do końca roku ma przybyć kolejnych kilkanaście. Na rynku rozpycha się międzynarodowy gigant kawiarniany Starbucks Coffee (obsługiwany w Polsce przez spółkę Starbucks Coffee International i AmRest) - ma już ponad 20 lokali.

Z tego tortu o smaku kawowym swoją część postanowiły też uszczknąć stacje benzynowe - sam Orlen ma ponad 430 punktów Stop Cafe i ponad 200 Stop Cafe Bistro.

Organic Farma Zdrowia nie ujawnia planów rozwoju sieci Cafe Organic. - W tym roku zostajemy przy tym jednym bistro na Chmielnej, testujemy, jak klienci przyjmą Cafe Organic i na tej podstawie będziemy podejmować decyzje o ewentualnych kolejnych w przyszłym roku - tłumaczy Katarzyna Szewczyk, PR Manager Organic Farma Zdrowia.