IKEA planuje wielką inwestycję! W Hamburgu zbuduje... całą dzielnicę

Szwedzki koncern IKEA planuje zbudować całą nową dzielnicę w Hamburgu. W ramach przedsięwzięcia powstać miałyby budynki mieszkalne, biura i sklepy dla tysięcy mieszkańców. Jak podał niemiecki dziennik ?Hamburger Abendblatt?, IKEA jest na etapie poszukiwania odpowiednio dużego terenu pod inwestycję
- Chcemy zbudować zupełnie nową dzielnicę miasta. Hamburg jest dla nas priorytetowym miastem w Niemczech i to właśnie tutaj liczymy, że wkrótce znajdziemy atrakcyjną lokalizację - powiedział Harald Mueller, menedżer firmy Landprop, agencji współpracującej ze szwedzkim koncernem. Działka pod budowę nowej dzielnicy liczyć ma minimum pięć hektarów i ma znajdować się w pobliżu centrum i lotniska. IKEA poszukuje terenów do tej pory niezamieszkanych lub takich, na których rozbiórka już istniejących budynków nie stanowiłaby problemu.

- Chcemy zintegrować nową dzielnicę z centrum miasta. Naszym celem nie jest stworzenie elitarnej części zamkniętej dla innych - dodał Mueller. Według Ministerstwa Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska koncern nie złożył jeszcze wniosku o planowanej inwestycji.

Niemiecki dziennik podał, że inwestycja w Hamburgu będzie prowadzona równolegle z drugim przedsięwzięciem, w którym uczestniczy IKEA w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii koncern przygotowuje się do budowy 1,2 tys. mieszkań, biur, hoteli i sklepów.

IKEA i jej hotele

Szwedzki gigant meblowy zapowiedział w połowie sierpnia budowę w Europie sieci tanich hoteli. Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie około 100 obiektów - w tym m.in. w Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Skandynawii. Pierwszy hotel ma zostać otwarty już za dwa lata w Niemczech.

Więcej o: