Sposób na drogie paliwo? Wypatruj promocji, na stacjach ich nie brakuje

Choć ceny paliw na stacjach stale rosną, a analitycy nie wykluczają, że jesienią za litr paliwa zapłacimy 6 zł, to wciąż można znaleźć promocje. Tankując w weekendy, płacąc gotówką lub wykorzystując punkty, kierowcy mogą oszczędzić od kilku do kilkunastu złotych na baku
Na kierowców wracających z wakacji czeka ostatni weekend promocji na stacjach Orlen i Bliska. Do 2 września trwać będą "Wakacyjne rabaty", czyli akcja, w ramach której kierowcy tankujący w weekend i dokonujący płatności gotówką otrzymywali 10 gr rabatu na każdym litrze zatankowanego paliwa. Promocja obejmuje benzynę i olej napędowy. Akcją nie jest objęty autogaz LPG.

- Tegoroczna promocja koncentruje się na weekendach, ponieważ właśnie w tym czasie obserwowany jest najbardziej intensywny ruch turystyczny. Wprowadzenie w okresie wakacyjnym zniżki za płatność gotówką ma także zwrócić uwagę na problem wysokich opłat ponoszonych na rzecz instytucji finansowych, związanych z akceptowaniem kart kredytowych i płatniczych - mówiła Beata Karpińska, kierownik biura prasowego PKN Orlen.

Wraz z końcem sierpnia Orlen przygotował dodatkową promocję dla swoich klientów. Koncern obniżył ceny podstawowych paliw - ON i EU95 - nawet o 10 gr na litrze. Z kolei paliwa VERVA będzie można od 3 września kupić nawet o 15 gr taniej, korzystając z kuponów rabatowych, które znaleźć będzie można w magazynie "Szerokiej Drogi" na stacjach sieci. Jak przyznali przedstawiciele PKN Orlen, wprowadzając obniżki, koncern chce utrzymać popyt na paliwa, który wzrósł dzięki akcjom promocyjnym prowadzonym w wakacje.

W sierpniu promocję na swoich stacjach rozpoczął inny polski koncern - Grupa Lotos. Na 81 stacjach koncernu (w tym także na stacjach Lotos Optima) można zaoszczędzić 10 gr na litrze. Warunkiem otrzymania rabatu jest dokonanie płatności za paliwo gotówką. Promocja, podobnie jak na Orlenie, dotyczy wszystkich paliw Lotos oraz Lotos Dynamic za wyjątkiem LPG. Z rabatu można jednak korzystać nie tylko w weekendy, lecz przez cały czas trwania promocji, czyli do połowy września. Stacje biorące udział w promocji są specjalnie oznakowane.

- Naszą ofertę przygotowaliśmy w odpowiedzi na oczekiwania klientów związane z obniżką cen paliw, zwłaszcza teraz, w wakacje, w okresie zwiększonego ruchu drogowego - komentuje Piotr Mischker, dyrektor ds. handlu detalicznego Lotos Paliwa.

Zbieraj punkty i wymieniaj na paliwo

Na kierowców korzystających ze stacji BP czeka ciekawa promocja. Od 1 sierpnia do 4 września mogą oni wymieniać punkty zgromadzone na karcie Payback na kartę BP Supercard. I tak 500 punktów z Payback daje 5 zł, 1000 punktów to 10 zł, a 2000 aż 20 zł. Kierowcy mogą dzięki temu zaoszczędzić od 20 do 80 gr na litrze - warunkiem jest zatankowanie minimum 25 litrów paliwa. Akcja dotyczy wszystkich stacji BP i Aral w Polsce.

Wymieniać punkty na zniżki można też na stacjach Shell. - Klienci mogą wymienić punkty programu lojalnościowego CLUBSMART na rabat na paliwo - 10 pkt na 15 gr rabatu na litrze za ShellFuelSave i 30 gr za paliwa Shell V-Power. Oprócz tego wciąż można realizować kupony rabatowe z magazynu GoSmart - mówi Marek Gawroński, rzecznik prasowy Shell Polska. Przedstawiciele stacji zapewniają, że w najbliższych tygodniach i miesiącach na kierowców będzie czekało szereg atrakcyjnych ofert. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z siecią Lidl, natomiast w tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć - dodał Gawroński pytany o kontynuację akcji z siecią handlową Lidl.

Promocje na granicy opłacalności

Spadająca sprzedaż paliw zmusza koncerny do wprowadzania promocji i ostrą walkę o klientów. - Przedstawiciele koncernów, zarówno polskich jak i zagranicznych, działają na bardzo niskich marżach wynoszących zaledwie kilka groszy na litrze. Część stacji sprzedaje paliwa wręcz na granicy opłacalności. Takie działania spowodowane są spadającą sprzedażą paliw. Można spodziewać się, że aby utrzymać klientów, stacje także po wakacjach będą prowadziły akcje promocyjne, a ich marże będą utrzymywane na bardzo niskim poziomie - uważa Rafał Zywert, analityk rynku paliw z firmy BM Reflex.

Więcej o:
Komentarze (33)
Sposób na drogie paliwo? Wypatruj promocji, na stacjach ich nie brakuje
Zaloguj się
 • loyezoo

  Oceniono 51 razy 45

  Najlepsza promocja jest u Zdziśka na podwórku.Ruska benzyna po 4,50 max.

 • rutek75

  Oceniono 44 razy 42

  Co za kryptoreklama!!! Wiecie ile trzeba wydac na BP, zeby zostały naliczobe punkty, które można wydać potem na litr paliwa?

 • tomash_pg

  Oceniono 30 razy 24

  Prawda jest taka, ze benzyna ORLEN w promocji i tak jest drozsza od kazdej innej... a artykul powinien byc oznaczony "sponsorowany"

 • yabadabadou

  Oceniono 20 razy 16

  Tak, tak, "promocja" minus 10gr na litrze - POD WARUNKIEM, ŻE ZROBISZ ZAKUPY NA STACJI ZA 5PLN. Co za idiota to wymyślił. Opłacalne chyba tylko dla TIRa, bo na pewno nie dla osobówki z 55 litrowym bakiem.

 • nf123

  Oceniono 13 razy 13

  sposób na tańsze paliwo?
  kupić to drogie, rozlać do butelek, zatkać szmatą - butelkami obrzucić: sejm, senat, ZUS, KRUS, srus, PZU, banki
  uciekających łapać i wieszać za jaja na drzewach

  efekt murowany

 • lizardos

  Oceniono 21 razy 13

  Tankuję 30 litrów benzyny, powiedzmy za 5,75zł. Wychodzi mi kwota 172,50zł. Płacąc kartą i korzystając z systemu "payback", powiedzmy na poziomie 3% kwoty transakcji mam 5, 17zł zwrotu. A stacja oferuje mi promocję 0,10zł za litr - czyli 3,00zł z kwoty transakcji. DZIĘKUJĘ, ZAPŁACĘ KARTĄ.

 • luna3121

  Oceniono 5 razy 5

  punkty payback 500 punktów daje 5 zł!! szok :O
  np w realu za 3zł zakupów dostajemy 1 punkt.
  Zeby mieć 500 punktów za standardowe zakupy musimy wydać bagatela 1500 zł!!!!
  I już mamy za te punkty 0,8 litra paliwa gratis :DD
  okazja! okazja! Dla nich 500punktów=5zł dla nas 500punktó=1500zł
  payback to badziew...

 • tajlerdarden

  Oceniono 5 razy 5

  Gdzie kupować?
  W Rosji.

 • color.one

  Oceniono 4 razy 4

  Jest sposob na tansze paliwo
  i to w dodatku bardzo skuteczny, wystarczy dobra wola polakow - wziac pierwszy lepszy ciezki i dlugi przedmiot jaki masz pod reka i o ustalonej godzinie i ustalonego dnia pojsc na wiejska w warszawie... reszte dopowiedzcie sobie sami. wzglednie wystapic z apelem do hesbollachu i poprosic i jedna zblakana rakiete typu ziemia-ziemia, najlepiej podczas waznych obrad sejmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX