Ursus stworzył napój energetyczny dla... rolników

Na rynku pojawił się nowy konkurent dla Tigera, Blacka czy Red Bulla, tyle że bardziej swojski. Ursus Energetic ma przede wszystkim poprawić wizerunek samej marki traktorów Ursus i towarzyszyć rolnikom w trakcie i po pracy
- Ursus i możesz więcej - tak brzmi slogan nowego napoju energetycznego firmowanego przez producenta ciągników rolniczych. Nazywa się Ursus Energetic. Pierwszy energetyk wypuszczony na rynek został opatrzony napisem legendarnego modelu Ursus C-360. - Napój posiada klasyczny smak napoju energetycznego, ale najważniejsze jest to, że wraz z puszką dostaniecie 100 proc. Polish Agro Power - zachęca producent napoju.

Napój energetyczny z Ursusa dostępny jest w sprzedaży od kwietnia tego roku. - Zaczęło się od tego, że nasz produkt rozdawaliśmy na targach rolniczych w ubiegłym roku. Napój tak się spodobał klientom, że dzwonili do nas i pytali, gdzie można go kupić. Widząc duże zainteresowanie, po przeprowadzeniu badań rynkowych podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu napoju energetycznego pod marką Ursus - mówi Karol Zarajczyk, wiceprezes spółki Ursus SA. Producent nie ukrywa, że Ursus Energetic ma przede wszystkim wzmocnić i poprawić wizerunek spółki. - Chcieliśmy pokazać, że Ursus nadąża za upływającym czasem. Napój ma odświeżyć wizerunek marki, a także zachęcić klientów do odwiedzania naszej strony, na której znajdą wszystkie informacje dotyczące maszyn i urządzeń będących w ofercie spółki - dodaje Zarajczyk.

Sami przedstawiciele spółki nie ukrywają, że produkt dedykowany jest do rolników. Sprzedaż prowadzona jest do hurtowni na terenach wiejskich, dlatego też napój trafia głównie do sklepów w małych miejscowościach. - To sprawia, że nasza grupa docelowa, czyli rolnicy, są z nami teraz także po pracy - podkreśla Zarajczyk.

Sugerowana cena produktu na sklepowych półkach to 2 zł. Producent zaznacza, że produkt cieszy się dużym powodzeniem i wkrótce możliwe są premiery nowych smaków, a także większych opakowań napoju. Ursus planuje w tym roku sprzedaż na poziomie 500 tys. puszek.