Błąd systemu w Tesco. Klienci kupowali wino prawie za darmo

Setki klientów brytyjskiego Tesco wykorzystało błąd systemu komputerowego sieci, dzięki któremu można było łączyć promocje na wino. W efekcie butelkę wartą 9,99 funta można było kupić za nieco poniżej 2 funtów - pisze brytyjski ?Daily Mail?.
Błąd wynikał z nakładających się na siebie promocji na wino, jakie kilka dni temu klientom zaoferowało Tesco. Jedną z nich była promocja, w ramach której można było kupić trzy butelki wina Ogio - jednej z marek własnych Tesco - za jedyne 12 funtów, podczas gdy normalnie są one sprzedawane po 9,99 funta za butelkę.

Jednocześnie Tesco w Wielkiej Brytanii prowadziło drugą promocję dającą klientom 25 proc. rabatu w przypadku kupienia sześciu lub więcej butelek wina. Teoretycznie promocje te nie powinny się łączyć, jednak błąd systemu sprawił, że przy kasie promocje się łączyły. W efekcie, biorąc trzy wina, klient otrzymywał np. jedną butelkę gratis, a na pozostałe - dodatkowy rabat w wysokości 25 proc.

"Daily Mail" donosi, że wieść o nietypowej promocji szybko rozniosła się po internecie, a zanim sklep zorientował się w pomyłce, skorzystało z niej setki klientów w Wielkiej Brytanii. Jeden z nich chwalił się na stronie internetowej HotUKDeal, że udało mu się kupić 36 butelek wina Ogio za 59 funtów, podczas gdy ich realna wartość to aż 359 funtów.

Rzecznik Tesco przyznał, że był to błąd sieci, który szybko został naprawiony.

Więcej o:
Komentarze (13)
Błąd systemu w Tesco. Klienci kupowali wino prawie za darmo
Zaloguj się
 • qxu

  Oceniono 32 razy 32

  Ja pierdzielę, robić newsa że na wyspach wystąpił błąd w systemie sprzedaży Tesco! Pisząc przy tym, że tescowe Ogio, to drogie wino jest przegięciem :-) Akurat, to wino jest naprawdę tyle warte ile zapłacili za nie klienci po tej mega pomyłce systemu. W Polsce kosztuje dziesięć złociszy, więc faktycznie drogie jak cholera! Naprawdę chyba Tesco zbankrutuje po tej wtopie :-)

 • kowalski_jasiek

  Oceniono 22 razy 22

  "drogie wino" - jak redaktor skończy gimnazjum (powodzenia) i ewentualnie liceum (wątpię jednak) to będzie mógł legalnie kupić to 'drogie wino' i będzie mógł zasmakować światowego luksusu... Nie pchajcie takich newsów na główną stronę to nie będzie takich komentarzy

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 8 razy 8

  Bez przesady. To tylko taka akcja marketingowa. Wino po 2GBP sprzedawali po ... 2 GBP. Przy okazji powstało sporo szumu w prasie, że system Tesco się myli. Już widzę te tłumy łowców skarbów myszkujących po tescowym Eldorado. Akcja, jak widać, skuteczna, nawet w Polsce o niej piszą oraz generują potrzebę odwiedzenia i sprawdzenia sklepu.

 • zosima

  Oceniono 4 razy 4

  "36 butelek wina Ogio za 59 funtów, podczas gdy ich realna wartość to aż 359 funtów."

  W Polsce czerwone Ogio Primitivo stoi za 10 zł, a białe Ogio (chyba Sauv. Blanc) stoi za ... 10 zł.

 • cin2424

  Oceniono 2 razy 2

  wino tesco po 10 funtow? niezly zarcik

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1 raz 1

  O, mój ulubieniec z pieniadze.gazeta.pl - mapi - znowu się popisał.

 • jasko_bartnik

  Oceniono 3 razy 1

  No tak - zwalcie wszystko na "system komputerowy". Człowiek zawinił - system działał zgodnie z wytycznymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX