Magazyn Tesco najczęściej czytaną publikacją w Wielkiej Brytanii

Gazeta sieci supermarketów pobiła pod względem czytelnictwa nawet tabloid "The Sun". Tesco stało się wpływowym właścicielem medialnym - pisze "Financial Times".
Od początku tego roku do września magazyn sieci Tesco zanotował wzrost liczby czytelników o 8 proc., do 7,2 mln osób. To więcej niż jakakolwiek brytyjska gazeta lub czasopismo, wynika z raportu czytelnictwa National Readership Survey cytowanego przez "FT".

Nawet flagowy tabloid Ruperta Murdocha "The Sun" trafia z każdym swoim pojedynczym numerem do mniejszej liczby osób - 7,1 mln. To prawie o jedną piątą mniej niż dziesięć lat temu.

Zdaniem analityków medialnych za sukcesem magazynu Tesco i jego obecnością wśród najważniejszych brytyjskich wydawnictw stoi "nadzwyczajne imperium w całym kraju". Nie bez znaczenia pozostają też problemy tradycyjnej prasy drukowanej, takie jak spadek przychodów z reklam czy konkurencja ze strony treści publikowanych w internecie.

Darmowa gazeta sieci wydawana jest dwa razy w miesiącu i dostępna w ponad 800 sklepach w całej Wielkiej Brytanii. Magazyn zawiera zwykle wywiady ze znanymi osobami, przepisy kulinarne i porady.

"FT" zwraca uwagę, że choć gazeta Tesco ma większą liczbę czytelników pojedynczego numeru, to "The Sun" nadal trafia do szerszej liczby odbiorców dzięki częstszym publikacjom oraz dłuższemu zaangażowaniu czytelnika. Tabloid czytany jest bowiem średnio przez 29 minut, a darmowy magazyn sieci handlowej - 16 minut.

Więcej o:
Komentarze (7)
Magazyn Tesco najczęściej czytaną publikacją w Wielkiej Brytanii
Zaloguj się
 • dylesid

  Oceniono 19 razy 13

  Serio? Jestem tu (UK) okolo 5 lat i niezbyt pamietam, o ktora gazete albo gazetke chodzi. To co lezy w pojemnikach na ziemi? Przeciez to jest reklama produktow TESCO i lopatologiczna, aczkolwiek - z punktu designera - poprawnie wykonana robota.

 • ksobier

  Oceniono 8 razy 6

  Bzdura - kolejny przypadek udowadniajacy, ze statystyki klamia.
  Wlasnie sprawdzilem - jedna osoba na jakies 150 w moim biurze wogole wiedziala, ze cos takiego istnieje. Do tego jak porownac The Sun (dziennik) do Tesco - ktore pewnie wydawane jest co kilka tygoni.

 • geowork1

  Oceniono 7 razy 3

  Qrwa Co za bzdury wypisujecie!!!!!!!!!!

 • tylkoswiat.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Kluczową umiejętnością w tym stuleciu będzie: zachować spokój. tylkoswiat.pl/content/spokoj.php

 • bartlomiej4

  Oceniono 5 razy -1

  "Tabloid (The Sun) czytany jest bowiem średnio przez 29 minut, a darmowy magazyn sieci handlowej (Tesco) - 16 minut."

  Czyli tabloid Murdocha czyta się tyle co się pije cieńką angielską herbatkę z mleczkiem i robi szybką kupę, a tabloid Tesco tylko tyle co kupę. Kapitalistyczna jakość! - do tego nadaje się ta ich durna burżuazyjna "prasa" - do robienia kupy i wykorzystania zamiast papieru.

 • naczelny_troll_forum

  Oceniono 9 razy -7

  Ojacie
  Pierdłem sobie.

  Magazyn Tesco nie jest odwiedzany, ale też czytany?
  Chyba, że angolowato-polakowaci czytają na wyspach gazety w magazynach tesko, bo u Polsce zapindalają w nich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX