Czeski kuchenny gigant wchodzi do Polski. Pierwszy sklep w Krakowie

Choć produkująca garnki i inne kuchenne akcesoria Tescoma jest obecna w Polsce od kilku lat, dopiero teraz otwiera pierwszy firmowy salon. A to dopiero początek ekspansji czeskiej marki - w planach są kolejne salony, głównie przy centrach handlowych w dużych miastach.
Pierwszy salon Tescomy został otwarty we wtorek w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. Otwarcie drugiego zaplanowane jest na 1 marca w Gliwicach w galerii handlowej Europa Centralna. Przedstawiciele spółki nie mówią na razie o kolejnych otwarciach. Potwierdzają jedynie, że prowadzą rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji. Tescoma na początku chce skupić się przede wszystkim na większych miastach, a salony firmy będą otwierane głównie przy centrach handlowych.

Choć to pierwszy salon czeskiej spółki, to produkty Tescomy są już obecne w Polsce od kilku lat. Do tej pory firma prowadziła głównie sprzedaż swoich akcesoriów we własnym sklepie internetowym. Jej produkty dostępne były też w niektórych hipermarketach, jak Auchan czy Tesco.

Tescoma to czeska spółka z siedzibą w Zlinie i jeden z liderów rynku akcesoriów do kuchni i jadalni. Tescoma jest m.in. liderem rynku w Czechach i na Słowacji. Firma istnieje od 1992 roku, produkuje i sprzedaje przede wszystkim garnki i inne naczynia kuchenne, a także szereg akcesoriów kuchennych: blachy do pieczenia, miarki, sztućce czy talerze. W Czechach Tescoma ma ponad 300 sklepów, a swoje produkty sprzedaje też m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Słowenii, Portugalii, Niemczech i na Ukrainie.

Więcej o:
Komentarze (6)
Czeski kuchenny gigant wchodzi do Polski. Pierwszy sklep w Krakowie
Zaloguj się
 • marter7

  Oceniono 17 razy 15

  Tia... te "nowinki" prasowe...
  pierwszy był we Wrocławiu, o czym informuje nawet strona Tescomy
  (www1.tescoma.com/pl/scripts/index.php?id_nad=464)
  i zdołał nie tylko parę lat funkcjonować ale i zostać zamknięty parę miesięcy temu...

 • arkadius1102

  Oceniono 8 razy 6

  Gigant kuchenny he he chyba taki sam jak gazeta gigant prasowy :)) w czechach wylecial z wielu sieci a teraz pcha sie do Polski
  a ten tekst to tekst sponsorowany ? czy gazeta robi obiektywna reklame czeskiej firmie mhmmmm filantropi lepiej reklamujcie uprzejma jak zawsze czeska polcje do nas Polakow na czeskich drogach ........... albo knedle
  a we Wrocku byl fajny sklep ale za drogi

 • abszperwentyl

  Oceniono 3 razy 3

  moze i maja fajne i ladne rzeczy ale zdecydowanie za drogo zatem nie wroze im sukcesu na polskim rynku

 • papla3

  Oceniono 5 razy 1

  Przyzwoite wzornictwo.
  Przeciętna jakość.
  Extra ceny.
  Zabawne że małe Czechy w kolejnej dziedzinie wchodzą na duży polski rynek.

 • kalo22

  Oceniono 2 razy 0

  Super wiadomość. Posiadam noże z tej firmy i jestem bardzo zadowolony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX