Sieć sklepów abc rośnie o kilkaset punktów rocznie. Ma już 5,4 tys. placówek

Liczba sklepów pod szyldem abc ?Po sąsiedzku!? powiększyła się w 2012 roku o ponad 720 placówek. Sieć zrzeszająca niezależne sklepy detaliczne ma już blisko 5,4 tys. punktów
Franczyzodawcą sklepów abc jest Grupa Eurocash, która wierzy, że łączenie niezależnych sklepów to właściwe rozwiązanie w trudnych dla handlu detalicznego czasach. Na koniec 2012 roku abc skupiało 5373 małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne zlokalizowane przede wszystkim na osiedlach, w centrach mniejszych miast lub na wsi.

- Na początku października ubiegłego roku świętowaliśmy dołączenie do naszej sieci pięciotysięcznego sklepu. Coraz więcej właścicieli sklepów docenia nasz partnerski system. Z jednej strony zachowują pełną niezależność prowadzenia swoich biznesów, z drugiej - zwiększają konkurencyjność swoich placówek dzięki wsparciu dużego i profesjonalnego hurtownika. To ważne w czasach, kiedy trwa silna konkurencja z sieciami dyskontów, a ogólna liczba sklepów spożywczych na polskim rynku spada. Aby przetrwać, sklepy "Po sąsiedzku!" muszą unowocześniać się, być profesjonalne i agresywne cenowo - mówi Łukasz Chady, kierownik sieci sklepów abc.

Co otrzymują partnerzy?

Jak podają przedstawiciele abc, partnerzy mogą liczyć na wsparcie marketingowe, organizacyjne i szkoleniowe. Franczyzobiorcy otrzymują m.in. wizualizację zewnętrzną sklepu, dystrybucję gazetki reklamowej czy plakaty promocyjne. Sklepy abc uzyskują ponadto rabaty w hurtowniach Eurocash Cash & Carry. Przynależność do sieci wiąże się jednak z comiesięczną opłatą marketingową w wysokości 200 zł - nie jest natomiast związana z żadnymi kosztami wstępnymi, opłatami za licencje czy dostosowaniem sklepu do standardów sieci.

Grupa Eurocash wprowadziła w ubiegłym roku koncept abc Mini Bistro, czyli kącik gastronomiczny, w którym klienci przy okazji zakupów mogą zjeść hot doga czy napić się kawy. Koncept funkcjonuje już w blisko 300 sklepach abc.

- Małe sklepy muszą ciągle rozwijać swoją ofertę, być czymś więcej niż tylko sklepem spożywczym. Mieć to wszystko, czego nie ma konkurencja. Sieć abc dostarcza gotowe rozwiązania, które pomagają skutecznie stawić czoło ekspansji dyskontów i dużych sieci handlowych wchodzących również do małych miast. W 2013 roku będziemy zarówno rozwijać projekty już funkcjonujące w sieci, takie jak abc Mini Bistro, jak i pracować nad nowymi rozwiązaniami, które będą przyczyniać się do wzmocnienia niezależnych sklepów i podniesienia ich atrakcyjności - podsumowuje Chady.

Więcej o:
Komentarze (22)
Sieć sklepów abc rośnie o kilkaset punktów rocznie. Ma już 5,4 tys. placówek
Zaloguj się
 • maq4all

  Oceniono 135 razy 133

  Na stronie głównej odnośnik "Polska sieć małych sklepów rośnie szybciej od Biedronki. Już 5,4 tys. sklepów"
  Tyle że francyzodawcą jest Eurocash S.A., należącą w większości do osoby o bardzo polsko brzmiącym nazwisku: Luis Amaral...

 • jesiotr99

  Oceniono 129 razy 127

  dla przypomnienia, grupa Eurocash która powoli ale skutecznie monopolizuje polski rynek hurtowy należy do Luisa Amarala, byłego dyrektora w Jeronimo Martins czyli właściciela Biedronki. Cóż za cudowny zbieg okoliczności że dwaj znajomi portugalczycy przejmują rynek hurtowy i detaliczny w Polsce.

 • pubz

  Oceniono 90 razy 78

  Skoro to polska sieć, to dlaczego nie nazywa się AĄB?

 • rada24online

  Oceniono 87 razy 65

  gdzie adnotacja, że artykuł "sponsorowany"?

 • wasyll11

  Oceniono 45 razy 39

  a ile my mamy polskich sieci - żadnej
  1. Biedronka - portugalska
  2. Lidl - niemiecki
  3. ABC - portugalski
  4. Aldi - niemiecki
  itd................................
  o wielkopowierzchniowych nawet szkoda gadać
  wiec polski handel już nie istnieje a ABC służy do napedzania hurtowni EUROCESU do niczego więcej
  wiec nie piszmy POLSKA SIEĆ bo nie ma w tym za wiele prawdy

 • fackir

  Oceniono 41 razy 37

  ABC to w większości ajenci więc nie ma porównania ze stonką przy czym znam kilka osób które w to weszły i bardzo szybko uciekli.

 • jasiu_bez_pelerynki

  Oceniono 39 razy 29

  sklepy partnerskie ? .. strach w kolejce stanąć ......

 • alicjads

  Oceniono 36 razy 28

  Już drugi tekst o Eurocashu w ciągu kilku dni, bez szczególnego powodu, ciekawe...

 • szoferek1

  Oceniono 42 razy 12

  Jak szybko powstają tak szybko padną tak jak Żabka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX