Lotto ma za sobą rekordowy rok. I szykuje nowości: dożywotnia pensja i automaty

Ubiegły rok był jednym z najlepszych w historii Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto. Do tego w ubiegłym roku spełniły się marzenia wielu Polaków o wielkiej fortunie - to właśnie w 2012 padły trzy największe wygrane w historii Lotto.
- Cieszą nas świetne wyniki gry Lotto. Są one wynikiem zwiększonej liczby wysokich kumulacji, w tym tych powyżej 30 mln zł, ale także efektem działań komunikacyjnych, które przyczyniły się do zwiększenia popularności gry - mówi Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. - Należy też pamiętać o Lotto Plus. Wprowadzona w połowie września nowa oferta dla graczy spotkała się z doskonałym odbiorem. Średnio co drugi kupon Lotto zawierany jest z opcją Plus, co do końca roku przełożyło się na przychód rzędu prawie 80 mln zł - dodaje Szpil.

Totalizator Sportowy zanotował w 2012 roku sprzedaż w wysokości 3,421 mld zł, co jest drugim z najwyższych wyników w historii spółki. Sama sprzedaż wszystkich produktów Lotto wzrosła w ubiegłym roku o ponad 439 mln zł w stosunku do danych z 2011. Właściciel marki Lotto osiągnął także rekordowy zysk, który wyniósł ponad 318 mln zł (wzrost w skali roku o 64,79 proc.).

Czytaj także: Sekrety lotto - jak gramy, wygrywamy i jaka liczba pada najczęściej?.

Rok 2012 to także druga co do wysokości kumulacja w Lotto - w listopadzie wyniosła ona 51 mln zł. Inne wysokie kumulacje to 39,4 mln z marca, 33,7 mln z lutego (wtedy to padł rekord wygranej pierwszego stopnia w Lotto) czy 30,9 mln zł we wrześniu.

Przychody tylko z jednej gry Lotto stanowią ponad 53 proc. udziału we wszystkich przychodach z gier i loterii. Do tego należy także doliczyć ponad 78,4 mln zł osiągnięte ze sprzedaży kuponów Lotto Plus (dodatkowa opcja gry w lotto), które stanowią prawie 2,3 proc. przychodów spółki - podał Totalizator Sportowy w komunikacie.

Na konferencji podsumowującej rok 2012 przedstawiciele firmy podali także założenia na rok bieżący. - Pojawi się nowa gra typu "win for life" - jako rozwinięcie konceptu znanego dzisiaj ze zdrapek "Ekstra pensja", czyli produktu, dzięki któremu będzie można wygrać stałą miesięczną wygraną ("pensję"), wypłacaną przez kilkadziesiąt lat - podaje Agnieszka Libor, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego. Nowością będzie także możliwość kupienia zdrapek w jednym z 300 automatów, które zostaną ustawione w punktach Lotto. Zapowiedziane są też dalsze zmiany w sieci sprzedaży, która obecnie liczy ponad 13 tys. punktów.

Więcej o:
Komentarze (35)
Lotto ma za sobą rekordowy rok. I szykuje nowości: dożywotnia pensja i automaty
Zaloguj się
 • kamraabc

  Oceniono 82 razy 64

  A jak to się ma do ustawy antyhazardowej?
  Aha - lotto to nie hazard, tylko niewinna zabawa?
  A czy zdrapki z automatu, to nie automaty o niskich wygranych? Tylko forma płatności inna.
  No tak - ale lotto to monopol państwowy. Kali może ukraść krowa, to Kalemu krowa nie wolno kraść !!!

 • enforte

  Oceniono 68 razy 60

  w ubiegłym roku pogrywałem sobie troche w lotto kaskadę i skończyłem po miesiącu nawet na plusie. Tylko co z tego, skoro lotto bierze licencjonowaną grę (czy tam się wzoruje), ale przesuwa wygrane o jeden stopień w dół w porównaniu z oryginałem? Tam gdzie brytyjczyk dostaje dwukrotność wkładu, my dostajemy zwrot wkładu.

 • turbo-liberal

  Oceniono 49 razy 41

  Taka wygrana na całe życie to zajebista sprawa.. ale dla Totalizatora.
  Na 1000% nie będzie to waloryzowane, więc za 10 lat inflacja zeżre wypłatę, i będzie git :)

 • cometto-pl

  Oceniono 36 razy 30

  "spełniły się marzenia wielu Polaków o wielkiej fortunie - to właśnie w 2012 padły trzy największe wygrane"

  To faktycznie baardzo "wielu"... I czy wygrana mniejsza niż największa nie spełniłaby już marzenia o wielkiej fortunie?!

 • 1_facet

  Oceniono 48 razy 30

  Ekonomia Kasyno-Gułag.

  Jedyna możliwość ucieczki to wygrana w lotka , inaczej czeka cie tylko spirala w dol.

 • ooii

  Oceniono 45 razy 27

  1. bida

  2. manipulacja

  3. wysokie ceny zakladow :P

  4. jakos wszelkie kasyna upadajo...

 • glupota.nie.boli

  Oceniono 32 razy 24

  Zalosne jest to dmuchanie balona. I zalosna telewizyjna prezentacja.

 • misiaczek1281

  Oceniono 38 razy 18

  .........Odkąd podnieśli cenę zakładu do 3 zł zamiast grać w totka wrzucam po 30 zł do skarbonki.
  Wiecie ile już przez te kilka lat uzbierało się w skarbonce ? 6000 zł !!! Oto moja wygrana Hehe :-)

  a inni niech żyją marzeniami o milionach buuhahahahahahaa ;-)

 • kato28

  Oceniono 20 razy 16

  Dobry rok dla zarządu bo sprzedawcy zdychają z głodu. Pensja rzędu 900-1300 zeta za 200-230 godzin w pracy. A praca w śmierdzącym kiosku, pozbawionym wody i kibelka. Zachce ci się - trzymasz do domu. Hurra!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX