Lotto ma za sobą rekordowy rok. I szykuje nowości: dożywotnia pensja i automaty

Ubiegły rok był jednym z najlepszych w historii Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto. Do tego w ubiegłym roku spełniły się marzenia wielu Polaków o wielkiej fortunie - to właśnie w 2012 padły trzy największe wygrane w historii Lotto.
- Cieszą nas świetne wyniki gry Lotto. Są one wynikiem zwiększonej liczby wysokich kumulacji, w tym tych powyżej 30 mln zł, ale także efektem działań komunikacyjnych, które przyczyniły się do zwiększenia popularności gry - mówi Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. - Należy też pamiętać o Lotto Plus. Wprowadzona w połowie września nowa oferta dla graczy spotkała się z doskonałym odbiorem. Średnio co drugi kupon Lotto zawierany jest z opcją Plus, co do końca roku przełożyło się na przychód rzędu prawie 80 mln zł - dodaje Szpil.

Totalizator Sportowy zanotował w 2012 roku sprzedaż w wysokości 3,421 mld zł, co jest drugim z najwyższych wyników w historii spółki. Sama sprzedaż wszystkich produktów Lotto wzrosła w ubiegłym roku o ponad 439 mln zł w stosunku do danych z 2011. Właściciel marki Lotto osiągnął także rekordowy zysk, który wyniósł ponad 318 mln zł (wzrost w skali roku o 64,79 proc.).

Czytaj także: Sekrety lotto - jak gramy, wygrywamy i jaka liczba pada najczęściej?.

Rok 2012 to także druga co do wysokości kumulacja w Lotto - w listopadzie wyniosła ona 51 mln zł. Inne wysokie kumulacje to 39,4 mln z marca, 33,7 mln z lutego (wtedy to padł rekord wygranej pierwszego stopnia w Lotto) czy 30,9 mln zł we wrześniu.

Przychody tylko z jednej gry Lotto stanowią ponad 53 proc. udziału we wszystkich przychodach z gier i loterii. Do tego należy także doliczyć ponad 78,4 mln zł osiągnięte ze sprzedaży kuponów Lotto Plus (dodatkowa opcja gry w lotto), które stanowią prawie 2,3 proc. przychodów spółki - podał Totalizator Sportowy w komunikacie.

Na konferencji podsumowującej rok 2012 przedstawiciele firmy podali także założenia na rok bieżący. - Pojawi się nowa gra typu "win for life" - jako rozwinięcie konceptu znanego dzisiaj ze zdrapek "Ekstra pensja", czyli produktu, dzięki któremu będzie można wygrać stałą miesięczną wygraną ("pensję"), wypłacaną przez kilkadziesiąt lat - podaje Agnieszka Libor, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego. Nowością będzie także możliwość kupienia zdrapek w jednym z 300 automatów, które zostaną ustawione w punktach Lotto. Zapowiedziane są też dalsze zmiany w sieci sprzedaży, która obecnie liczy ponad 13 tys. punktów.