"PB": Sklepy Flo znikają z rynku

Do końca czerwca 2013 r. znikną wszystkie salony marki Flo - potwierdza prezes spółki zarządzającej marką.
"Flo ma ponad 20 salonów usytuowanych głównie w galeriach handlowych dużych miast. Do końca czerwca 2013 r. sklepy te znikną z Polski" - pisze "Puls Biznesu".

Przyczyn problemów sieci jest kilka, jednak oficjalną przyczyną jest sytuacja na rynku wnętrzarskim, która odbiła się na wynikach sprzedaży firmy. Zdaniem prezesów innych firm zajmujących się produkcją mebli odbicie może nastąpić przy zmniejszeniu restrykcji w udzielaniu kredytów i tym samym zwiększeniu dostępu do mieszkań.

W 2011 r. strata Flo wyniosła 2 mln zł. Kiepskie wyniki skutkowały szukaniem inwestora strategicznego. Rozmowy toczyły się w 2012 r., jednak do transakcji nie doszło.

Gdy sytuacja finansowa Flo zaczęła się pogarszać właściciel zaczął myśleć o zamknięciu spółki. Jednak jak twierdzi, jego decyzja nie jest ostateczna i jeśli znajdzie się kolejny inwestor chętnie rozpoczną rozmowy.

Więcej o:
Komentarze (15)
"PB": Sklepy Flo znikają z rynku
Zaloguj się
 • wentyl77

  Oceniono 198 razy 138

  W życiu nie kupiłem żadnej tandety z Flo aby udekorować mieszkanie: większość tego towaru to tzw. durnostojki, które nie spełniają żadnej konkretnej funkcji. Do tego wysokie ceny i niespełniona obietnica szyku i stylu, rodem z garderoby Dody. Natura nie znosi próżni, ale jeszcze bardziej - rzeczy zbytecznych.

 • kaenek

  Oceniono 74 razy 66

  Jeszcze trzy lata temu Flo miało fajne, zabawne produkty (maskotki, miski i kubki o ciekawym dizajnie, wzory nagradzane na świecie)i ciekawą ofertę niezobowiązujących prezentów. Później zmienił się właściciel (można sobie wygóglować) i w ciągu tygodni asortyment zmienił się w najtańszą chińszczyznę, której pełno na Allegro. Wtem! sprzedaż spadła.

 • proz

  Oceniono 106 razy 66

  Ciekawe, jak można było liczyć na sukces, sprzedając takie coś w galeriach przy kosmicznych czynszach.

  Ja bym czegoś takiego i za darmo nie wziął... Jednego tandeciarza mniej i dobrze.

 • dyfly

  Oceniono 94 razy 60

  Tzw. sklep z pierdołami. Bezużyteczny.

 • pmk_pmk

  Oceniono 64 razy 32

  Flo handlowalo kiczowatym, tandetnym drobiazgami "Made in Chnia". Czy na te drobiazgi Polacy musza brac kredyty???! Tak by wynikalo z wyjasnien zawartych w artykule. ;P

  Wniosek jest jeden: Polacy maja na tyle zdrowego rozsadku (i tak malo kasy na bzdury), ze nie chca kupowac bezuzytecznej, drogiej tandety.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 44 razy 24

  Co to za paskudztwo na zdjęciu?

 • alabama8

  Oceniono 21 razy 19

  Tak naprawdę brak jest sklepów, gdzie za rozsądną cenę nastolatek czy student mógłby kupić jakąś duperelę na Walentynki, na urodziny dziewczyny, czy imieniny chłopaka. Empik za drogi, Flo też odstraszało naprawdę wysokimi cenami za przedmioty mało warte. Czy siatka na skarpety robiona na Tajwanie musi kosztować 40 zł. Niższe ceny zapewniłyby obrót. No i do tego chyba liche płace dla sprzedających tam studentów, którzy notorycznie wystawiają przy ladach skarbonki na napiwki. Napiwek w sklepie? Rany!

 • mille666

  Oceniono 50 razy 18

  większość tych nowobogackich tandet powinna zniknąć... nie wspominając o głównej atrakcji: zabijecie rodzimy handel i dostawców i na zawsze pozostaną wam śmieci, a zyski wylądują za granicą

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 28 razy 16

  ps. Czy ktoś sie orientuje jakie obecnie są czynsze w polskich centrach handlowych i galeriach? Pamietam że 15-20 lat temu to sobie wołali czynsze kosmiczne-hipermarket płacić €2,-/m2, sieciówka płaciła/w zalezności od wielkości firmy/ €5-7,-/m2, a małym firmom oferowali wynajem powierzchi 2 razy wiekszej niż ktoś chciał i cene od €35,-/m2 wzwyż. Tymczasem pały w Polsce ulice handlowe, padły sklepy Polaków, wszedzie panują tylko obce sieci. Ciekawe ile teraz kosztuje czynsz w Polsce w:
  -galerii handlowej
  -na pasażu hipermarketu
  -na wymarłej głównej ulicy-rynku miasta ??
  A przecież ludzie nie zarabiają Ł6,- - Ł7,- /h w Polsce-wiec za co mają kupować? Nie widziałem tłoku w sklepach bedąc w Polsce w galerii-miasta też jakby wymarłe-gdzie ci ludzie? Już wszyscy wyjechali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX