Dostęp do danego kanału na jeden dzień. W Polsce też to już możliwe

Usługa Pay-Per-View coraz śmielej wchodzi do Polski. W Wielkiej Brytanii natomiast czołowy dostawca płatnej telewizji BSkyB ogłosił, że zamierza udostępnić wszystkim Brytyjczykom dostęp do swoich kodowanych kanałów sportowych przez internet. Za zryczałtowaną stawkę każdy internauta będzie miał przez dobę dostęp do programów tej stacji w trybie online. A jak to jest u nas?
Decyzja o udostępnieniu kanałów sportowych przez internet to efekt malejącej popularności płatnej platformy cyfrowej i telewizji w ogóle na Wyspach. Potwierdzają to wyniki - w ostatnim kwartale ubiegłego roku Sky pozyskała tylko 25 tys. nowych abonentów, podczas gdy w poprzednich kwartałach było to grubo ponad 100 tys. nowych użytkowników.

Czytaj więcej: Brytyjczycy będą mogli kupić abonament na jeden dzień.

Widz w Wielkiej Brytanii zainteresowany np. obejrzeniem meczu angielskiej Premiership, który dostępny jest tylko na kodowanym kanale, płaci 9,99 funta za abonament i uzyskuje 24-godzinny dostęp do wszystkich sześciu kanałów sportowych BSkyB.

Prawie to samo

- Z technicznego punktu widzenia takie rozwiązanie jest możliwe w Polsce. Dostępność wybranych kanałów w internecie zależy jednak od wielu czynników, wśród których są ograniczenia wynikające z umów łączących operatorów z nadawcami kanałów, którzy są dysponentami praw do treści - mówi Ewa Sadowska z biura prasowego UPC. Obecnie operator oferuje niektóre wydarzenia sportowe w systemie Pay-Per-View, który stwarza klientom możliwość obejrzenia poszczególnych wydarzeń.

Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu zaznaczają, że ich oferta jest zbliżona do tej oferowanej na Wyspach. - Trzy z naszych kanałów sportowych (Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News) są dostępne na żywo w internecie w serwisie i aplikacji Ipla. Dostęp do nich można wykupić na 30 lub 90 dni i korzystać z ich pełnej zawartości - mówi Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu. Jak się okazuje, oprócz opcji pakietowych, które zapewniają dostęp do pełnej zawartości kilku kanałów sportowych, użytkownik może także wykupić dostęp do pojedynczego wydarzenia na żywo - za 4,90 zł.

- Klient często kibicuje jednej drużynie lub ogląda jedno wybrane wydarzenie sportowe. Wtedy dogodniejszy jest dla niego albo dostęp jednorazowy, albo stały na przestrzeni 30 lub 90 dni. U nas w cenie dobowego dostępu w BSkyB użytkownik otrzymuje 90-dniowy pakiet i możliwość oglądania 6 kanałów - dodaje Zomer.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dostęp do danego kanału na jeden dzień. W Polsce też to już możliwe
Zaloguj się
 • mundek42

  Oceniono 35 razy 31

  jest takie powiedzenie niebadz chamie chytry a Polska to nie Anglia o frajerow trudniej

 • gosc747

  Oceniono 23 razy 21

  Tak, tak, z pewnością będzie miało w Polsce wzięcie. Wasi rzeczoznawcy mogą spokojnie nawijać inwestorom makaron na uszy. Jeszcze tylko kilka/ kilkanaście artykułów w tym klimacie i ten rynek w Polsce zacznie przynosić bajeczne dochody.
  ... O ile pranie mózgów robi się umiejętnie. O ile w Polakach zgasł duch kombinacji.

  A ponieważ artykuły są toporne, a kombinowanie kwitnie to jako samozwańczy specjalista (tak jak i wy) mogę powiedzieć, że goofno z tego będzie. Tu jest Polska.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 19 razy 15

  "U nas w cenie dobowego dostępu w BSkyB użytkownik otrzymuje 90-dniowy pakiet i możliwość oglądania 6 kanałów - dodaje Zomer" - pani niedorzecznik prasowy. Solorz-Krok by sobie chętnie policzył równowartość 10 funciaków za dobę, ale chętnych jeleni nie znajdzie.

 • nocny_piter

  Oceniono 9 razy 9

  Ile razy próbuję oglądać telewizję - tyle razy trafiam na reklamy albo na jakiś durny serial-tasiemiec, więc już nie zamierzam płacić za nowe kanały (reklamowe). To telewizja powinna MNIE płacić za to, że oglądam ich reklamy! Ale jak ktoś ma czas, żeby godzinami patrzeć na sport, to niech sobie płaci...

 • bruna5

  Oceniono 14 razy 6

  Ludzie ograniczają TV, bo gro czasu, spędzają przed kompem na życie cudzym życiem, czyli siedzenie na Fejsbusiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX