Ceny biletów w tanich liniach wzrosły o jedną trzecią od 2009 roku. "Klienci mogą się zbuntować"

- Od 2009 roku ceny biletów naszej linii wzrosły o 33 proc. Planowane kolejne podwyżki mogą sprawić, że klienci zbuntują się i przestaną z nami latać - uważa Stelios Haji-Ioannou, założyciel taniej linii easyJet
Wystąpienie Haji-Ioannou (jego rodzina ma 36 proc. udziałów taniego przewoźnika) to kolejny etap walki na słowa przed generalnym zebraniem akcjonariuszy spółki, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Haji-Ioannou sprzeciwia się planom ekspansji easyJeta firmowanym przez obecnego szefa rady nadzorczej linii Sir Mike'a Rake'a, który ogłosił już, że rezygnuje z kierowania easyJetem, ale potem dodał, że zamierza pozostać na stanowisku przynajmniej do końca lata.

- Kondycja firmy jest niezła, bo wzrosły ceny biletów, ale podobnie jest z kosztami. Jednostkowe koszty lotu wzrosły od 2009 roku o 24 proc., a w tym samym czasie przeciętny pasażer płaci o 33 proc. więcej za bilet. Jeśli klienci zbuntują się przeciw wysokim cenom biletów, zjedzą nas wysokie koszty - uważa Haji-Ioannou, który mocno protestuje też przeciw znaczącym podwyżkom pensji dla członków zarządu. Za ubiegły rok fiskalny prezes easyJet Carolyn McCall zarobiła 5 mln funtów, a zarobki głównego szefa ds. finansów Chrisa Kennedy'ego wyniosły w tym okresie ok. 3 mln funtów. - To kompletnie nieuzasadniony poziom wynagrodzenia. Ci ludzie zarabiają 10 razy więcej niż jeszcze dwa lata temu o swoich poprzednich pracodawców - ostro tłumaczy założyciel linii easyJet.

Brytyjskie linie lotnicze to jeden z większych tanich przewoźników w Europie. W ubiegłym roku linie przewiozły 59,2 mln pasażerów. Tanie linie operują w 27 krajach na 110 lotniskach. W Polsce samoloty easyJet latają tylko z portu w Krakowie. Z lotniska w Balicach można polecić m.in. do Londynu, Edynburga, Paryża, Liverpoolu, Bristolu i Belfastu.

Więcej o:
Komentarze (14)
Ceny biletów w tanich liniach wzrosły o jedną trzecią od 2009 roku. "Klienci mogą się zbuntować"
Zaloguj się
 • lechujarek_wolski

  Oceniono 6 razy 2

  Poznańskie biuro arvato services wraz z niemieckim oddziałem przejmie rolę centrum obsługi klienta easyJet w Londynie. W Poznaniu zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób. Biuro zacznie działać w pierwszych dniach grudnia br.

  Likwidacja Call Center w siedzibie easyJet, na lotnisku Luton w Londynie i przekazanie obsługi klienta firmie arvato services ma umożliwić ograniczenie kosztów działalności i dalszy rozwój tanich linii lotniczych easyJet. Obowiązki londyńskiego Call Center zostaną podzielone między oddziały arvato w Polsce i Niemczech. Z Poznania będą obsługiwani klienci polsko- i angielskojęzyczni. Pozostałe języki obsługi easyJet, czyli niemiecki, francuski, włoski oraz hiszpański będą obsługiwane z Berlina.

  www.contactstandard.pl/news/131509/easyJet.przenosi.Call.Center.do.Poznania.html

 • men1972

  Oceniono 2 razy 2

  @karok2000
  Napisz coś więcej / jeżeli wiesz / o tym przeniesieniu serwisu obsługowego z Poznania do Bombaju. Tam naprawdę 350 osób straciło pracę?

 • ooii

  Oceniono 2 razy 0

  facio chleb rozdawal ;) trafil do pierdla i go zniszczyli za kilka tysi :P

  a lot dostal worek kasy :D haha i jeszcze dostanie...

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 12 razy 0

  Niedługo padnie Wam LOT i wtedy Easy, Ryan i Wizz będą jedynymi liniami na polską płytką kieszeń - lękajcie się!

 • karok2000

  Oceniono 15 razy -3

  W ubiegłym roku linie przewiozły 59,2 mln pasażerów. Tanie linie operują w 27 krajach na 110 lotniskach
  Te same linie przeniosly swoj dzial obslugi klienta z Poznania do Bombaju, powodujac wzrost bezrobocia w Wielkopolsce o ponad 350 osob. easyjet dziekujemy:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX