19-latek wygrał konkurs i wyniósł z Media Markt towar za 250 tys. zł. Za darmo

Jak duże zakupy można zrobić w ciągu 150 sekund? 19-letni student z Pionek wygrał konkurs znanej sieci z elektroniką i w nagrodę przez 150 sekund mógł wziąć ze sklepu dowolne towary. Wartość "zakupów" to 255 tys. 376 zł i 38 groszy
Swój konkurs "Bierz, co chcesz! Najszybsze 150 sekund w historii Media Markt" sieć zorganizowała na początku lutego. Aby wziąć w nim udział, należało odpowiedzieć w 300 słowach na pytanie. "Co kupiłbyś w Media Markt w 150 sekund, gdybyś miał nieograniczoną ilość pieniędzy?". Spośród 210 tys. osób wygrał 19-letni Piotr Miksek. Czym ujął jury? "(...) W mej izbie brakuje czarodziejskich urządzeń pozwalających rozwiać smutki i strapienia, czegoś, co porusza radośnie nie tylko ciało, ale i duszę. Gdybym tylko tak miał 150 sekund na zabór tych rzeczy bez potrzeby uiszczania myta w postaci dukatów, niczym młoda kuna ruszyłbym ku stoisku z konsolami. Z takim zakupem idealnie by się łączył sprzęt pokazujący kolorowe obrazy, duże kolorowe obrazy, najlepiej 40 cali w mierze ludzi z morza. Jednak, jaki sens mieć tyle cudów bez wypełniacza dusz i serc, który sprawi, że czas minie szybciej? Nie mógłbym nie obaczyć stoiska z wieloma nowymi grami zapewniającymi godziny beztroskich tańców i swawoli (...)" - czytamy we fragmencie jego listu.

Swoją nagrodę odebrał w sklepie Media Markt w podwarszawskich Markach. W ciągu 150 sekund mógł wybierać dowolne towary, za które nie musi nic płacić. Jedyny warunek: Towary muszą znaleźć się w specjalnym pojemniku ustawionym obok linii startu. Zwycięzca potraktował zadanie poważnie i ruszył jak sprinter. Na początku brał towary według planu, jednak z czasem zaczął wrzucać do pojemnika, co tylko popadło. Jego łupem padły m.in. smartfony, telefony, tablety, konsole i aparaty fotograficzne. W sumie w czasie swoich zakupów Piotr zebrał towary o wartości ponad 255 tys. zł.

Co dokładnie wziął student podczas 150-sekundowych zakupów? 33 smartfony za łączną kwotę blisko 86 tys. zł, 14 tabletów za 33 tys. zł, 13 laptopów za ponad 84 tys. zł i 3 aparaty fotograficzne za 31 tys. zł, a wśród nich lustrzankę cyfrową za 15 tys. zł.

To nowy europejski rekord Media Markt - dotychczasowy rekordzista w Hiszpanii zebrał sprzęt RTV/AGD o wartości 28 144 euro.

Zgodnie z regulaminem konkursu, Media Markt pokryje koszt podatku od nagrody oraz dostarczy wszystkie produkty pod wskazany przez zwycięzcę adres.

Jego bieg wyglądał tak:

To nowy europejski rekord Media Markt - dotychczasowy rekordzista w Hiszpanii zebrał sprzęt RTV/AGD o wartości 28144 euro.Obecnie Media Markt posiada 46 sklepów w Polsce, a ponad 700 w 15 krajach Europy. Ta jedna z największych sieci sklepów z elektroniką słynie z kontrowersyjnych akcji reklamowych.

Więcej o:
Komentarze (146)
19-latek wygrał konkurs i wyniósł z Media Markt towar za 250 tys. zł. Za darmo
Zaloguj się
 • przemekthor

  Oceniono 400 razy 344

  Nie bój żaby, zarząd MM odbije to sobie na pracownikach.
  A koleś mega kozak :)

 • jda

  Oceniono 286 razy 258

  gdyby kondycha lepsza było by 2 razy tyle :-)

 • asperamanka

  Oceniono 198 razy 180

  Pełny szacunek. 255 tysięcy to naprawdę niezły wynik; Media Markt pewnie się nie spodziewał połowy tego, patrząc na wynik Hiszpana.

  Teraz z całego serca życzę kolesiowi, żeby mu ten sprzęt służył i się nie psuł, bo pewnie w razie czego podbicie kart gwarancyjnych na to wszystko, co mu się udało wynieść, potrwa w Media Markt nie 150 sekund, a 150 dni :-)

 • jamesonwhiskey

  Oceniono 214 razy 168

  do kolesi anic nie mam , piekny rekord
  ale nowe pokolenie wyglada jakos tak pokracznie
  blady wychudzony bez kondycji, na marginesie teraz sie gra jeszcze w pile czy tylko w pesa albo fife

 • cornelius-ltd

  Oceniono 180 razy 116

  Nic dziwnego,ze chlopak nie mia kondycji.Gra w gry.To przyczyna.20 godzin na dupie przez dobe...Skad ma wziac kondycje?

 • tajemnicapanstwowa

  Oceniono 157 razy 99

  Juz zawistni hejterzy robia to co potrafia najlepiej :)

  a gosc sie cieszy.

 • littoral

  Oceniono 647 razy 57

  Jest to upokarzający konkurs. Facet pisze jakieś dyrdymały w pseudostaropolskim języku, by "zrobić wrażenie", jawi się niemal jak twór romantyczny, po czym w czasie konkursu "nabija kabzę" czym w końcu popadło zostając na polu bitwy z mnóstwem zarżniętej zwierzyny, z którą teraz będzie musiał jakoś tu i tam poupychać.

  Byłby genialny, gdyby wziął to, co mu rzeczywiście potrzebne, po czym ukłonił się wszystkim i powiedział: dziękuję. Nie pobiłby bezsensowego rekordu, ale pokazałby sensownie, że człowiek powinien "zabijać" tyle, ile mu trzeba do godnego życia, a nie jeść, jeść, aż pęknie. Słowem, żałosny widok. *** xkx2 napisał, że teraz przyjdzie zapłacić od tego podateczek. "Podateczek" jest w myśl regulaminu pokrywany przez MediaMarkt.W istocie przez kupujących na co dzień, bo przecież MediaMarkt nie jest idiotą i nie wyda kilkuset tysięcy z myślą, że je straci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX