Polak w zarządzie koncernu Lidl. Pokieruje zakupami i reklamą

Urodzony w Polsce Dawid Jaschok od kwietnia wejdzie do zarządu czołowej europejskiej sieci handlowej. Będzie tam odpowiedzialny za procesy zakupowe, reklamę i strategię marketingową firmy - poinformował zarząd Lidla
Kandydaturę Jaschoka zatwierdzi w kwietniu rada nadzorcza spółki. Oprócz niego nowym członkiem zarządu zostanie też Chorwat Bojan Lucer, który będzie odpowiadał za zarządzanie i prowadzenie aktywności spółek krajowych należących do Lidla.

- Cieszymy się, że możemy powołać na członków zarządu dwóch ekspertów branży handlowej, o niezwykle bogatym doświadczeniu z zakresu działalności sieci handlowych. Poszerzenie Zarządu jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed naszym przedsiębiorstwem w przyszłości - podkreślił Karl-Heinz Holland, prezes zarządu Lidl Stiftung.

38-letni Jaschok pracuje w Lidlu od 2000 roku. Zaczynał od stanowiska kierownika ds. zakupów w polskiej spółce Lidl. Od sierpnia 2002 roku do lutego 2008 roku piastował stanowisko Członka Zarządu najpierw spółki Lidl Czechy i Lidl Słowacja, po czym przejął odpowiedzialność w Polsce za procesy zakupowe. Od marca 2008 roku jest odpowiedzialny za procesy zakupowe różnych spółek zagranicznych przynależących do organizacji Lidl.

Po dodaniu dwóch nowych członków zarząd Lidla liczy siedmiu członków. Lidl jest jedną z największych dyskontowych sieci handlowych w Europie, gdzie posiada ponad 10 tys. sklepów. Należy do Grupy Schwarz, która kontroluje też sieć hipermarketów Kaufland. Lidl ma w Polsce ponad 520 sklepów.

Więcej o:
Komentarze (10)
Polak w zarządzie koncernu Lidl. Pokieruje zakupami i reklamą
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 49 razy 35

  Ilekroć czytam takie pierdy, zawsze mi się przypomina ten biedny amerykański kosmonauta z NASA, który na własne nieszczęście miał nazwisko kończące się na "ski". I różne patryjoty i inne idioty znalazły mu przodków w jakimś Pierdzichowie i zaczęły ciągać po wsiach, częstując chlebem, solą i folklorem, z którego chłop nic nie rozumiał, a chodziło tylko o to, że kartofle tęskniły za "Polakiem w kosmosie"... Ech...
  --
  parada karzełków

 • rabbinhood

  Oceniono 21 razy 15

  Ja rodaków zawsze poznaję po imieniu, mam taki szósty zmysł, bo z nazwiskami to różnie bywa.

 • luka2011

  Oceniono 12 razy 6

  Za przynoszenie kawy.

 • artus

  Oceniono 3 razy 3

  Lubię Lidla.

  No i pytanie:
  - Co jest dla hejtera najważniejsze w artykule?
  - To że jest.

 • led47

  Oceniono 6 razy 2

  Polak jak cholera z imienia i nazwiska. U nas same Dawidy

 • sleperyby

  Oceniono 2 razy 2

  A u nas w Wielkopolsce to jeszcze Lidla nie było na świecie, a był już Bojan. I pozostawił po sobie słynne Bojanowo- z tradycją piwną, a nawet Stare Bojanowo. Co tam Niemcy i Chorwacja.

 • macqbat

  Oceniono 8 razy 2

  za wykładanie towaru, hehe
  no i oczywiście za stopnie do wsiadania na konia

 • sowa_46

  Oceniono 4 razy -4

  W każdej firmie przyda się kozioł ofiarny żeby było na kogo zwalać wszelkie nieudacznictwo.

 • mille666

  Oceniono 5 razy -5

  zapewne dzięki niemu Lidl podniesie jakość towarów w czasach gdy nawet Piotr i Paweł handlują coraz większym syfem - załóżcie kącik poświęcony życiu rodzinnemu zarządów śmietników

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX