Polak w zarządzie koncernu Lidl. Pokieruje zakupami i reklamą

Urodzony w Polsce Dawid Jaschok od kwietnia wejdzie do zarządu czołowej europejskiej sieci handlowej. Będzie tam odpowiedzialny za procesy zakupowe, reklamę i strategię marketingową firmy - poinformował zarząd Lidla
Kandydaturę Jaschoka zatwierdzi w kwietniu rada nadzorcza spółki. Oprócz niego nowym członkiem zarządu zostanie też Chorwat Bojan Lucer, który będzie odpowiadał za zarządzanie i prowadzenie aktywności spółek krajowych należących do Lidla.

- Cieszymy się, że możemy powołać na członków zarządu dwóch ekspertów branży handlowej, o niezwykle bogatym doświadczeniu z zakresu działalności sieci handlowych. Poszerzenie Zarządu jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed naszym przedsiębiorstwem w przyszłości - podkreślił Karl-Heinz Holland, prezes zarządu Lidl Stiftung.

38-letni Jaschok pracuje w Lidlu od 2000 roku. Zaczynał od stanowiska kierownika ds. zakupów w polskiej spółce Lidl. Od sierpnia 2002 roku do lutego 2008 roku piastował stanowisko Członka Zarządu najpierw spółki Lidl Czechy i Lidl Słowacja, po czym przejął odpowiedzialność w Polsce za procesy zakupowe. Od marca 2008 roku jest odpowiedzialny za procesy zakupowe różnych spółek zagranicznych przynależących do organizacji Lidl.

Po dodaniu dwóch nowych członków zarząd Lidla liczy siedmiu członków. Lidl jest jedną z największych dyskontowych sieci handlowych w Europie, gdzie posiada ponad 10 tys. sklepów. Należy do Grupy Schwarz, która kontroluje też sieć hipermarketów Kaufland. Lidl ma w Polsce ponad 520 sklepów.

Więcej o: