KFC vs. McDonald's, czyli wojna o podniebienia polskiego konsumenta

AmRest, właściciel popularnej sieci fast food KFC, chce w ciągu najbliższych kilku lat wybudować w Polsce do 250 nowych lokali! Gruszek w popiele nie zasypuje też jego konkurent McDonald's, który swoich szans szuka głównie w restauracjach otwieranych przy nowo wybudowanych autostradach

Obecnie w całej Polsce jest ponad 150 lokali KFC serwujących dania z kurczaka. Jednak właściciel tej sieci - spółka AmRest - uważa, że w naszym kraju jest miejsce na znacznie więcej restauracji z logo pułkownika Sandersa. Jak powiedział w rozmowie z Gazetą Giełdy "Parkiet" Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu, docelowo na polskim rynku może istnieć nawet 300-400 restauracji KFC! To więcej lokali niż posiada obecnie niekwestionowany lider pośród sieci fast food, czyli McDonald's - według danych z oficjalnej strony internetowej, w Polsce działa obecnie 288 restauracji tej sieci.

Mroczyński dodaje, że AmRest będzie też rozwijała pozostałe marki ze swojego portfolio jak Burger King czy Starbucks. - Nie rosną one tak szybko, aby zachęcać nas do bardzo dużych inwestycji. Jest jednak prawdopodobne, że w przyszłości to właśnie one będą motorem wzrostu grupy - powiedział Mroczyński.

McDonald's nie składa broni

Ambitne plany rozwoju ma też McDonald's. W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl dyrektor generalny sieci Piotr Jucha powiedział, że McDonald's w tym roku planuje otworzyć ok. 20 nowych lokali - podobnie jak w ubiegłym roku. Przy czym główny nacisk amerykańska sieć chce położyć na nowe restauracje przy autostradach i innych nowo otwieranych drogach. Ostatnio McDonald's wspólnie z siecią BP otworzył dwie restauracje przy nowym odcinku autostrady A2 od Poznania do granicy z Niemcami, w budowie są też nowe obiekty przy autostradzie A1 na trasie Toruń-Gdańsk. - Obserwujemy postępy w inwestycjach infrastrukturalnych i dopasowujemy swój rozwój do tych zmian - mówi Piotr Jucha.

Brytyjska Caffe Nero wchodzi do Polski >>

Którą sieć wybierasz: McDonald's czy KFC?
Więcej o: