Poczta: całą dobę, czyli w godzinach pracy urzędu

"Strefa 24h" czynna od godz. 8 do 21? To możliwe tylko w Poczcie Polskiej

W ubiegłym roku Poczta Polska zapowiedziała "skok technologiczny" - otwieranie "Stref 24h", w których można przez całą dobę kupić znaczek, wysłać list, skorzystać z internetu, a nawet nadać i odebrać (poprzez system kodów wysyłanych SMS-em) niewielką paczkę czy list. Pierwsze "Strefy 24h" uruchomiono w Warszawie - jedną na Ursynowie, drugą na Tarchominie.

Jednak pocztowa rzeczywistość szybko zweryfikowała ambitne plany. Na krążącym w internecie zdjęciu widać, że pracownicy placówek postanowili dopasować wyśrubowane 24 godziny do własnego czasu pracy - poinformowali klientów, że strefa może i jest całodobowa, ale jedynie w godzinach pracy urzędu.

Numer jak z "Misia" i właśnie do filmu "Miś" odwołał się w pierwszym zdaniu rzecznik prasowy Poczty Polskiej, którego poprosiliśmy o komentarz. - Można odpowiedzieć, że najbliższe czynne strefy całodobowe Poczty Polskiej znajdują się we Wrocławiu - zażartował Zbigniew Baranowski.

 

Dalej jednak, już poważnie, zapewnił, że Poczta zdecydowała, iż w pierwszym okresie działania (jak zapewnia rzecznik - maksymalnie do trzech miesięcy) rzeczywiście będą one czynne w godzinach pracy obu placówek. - W strefach znajdują się prototypowe urządzenia: kiosk pocztowy oraz listomat. Chcemy wspierać użytkowników w przypadku pojawienia się ewentualnych problemów - tłumaczy Baranowski. Przekonuje, że w wyżej wymienionym przypadku zabrakło po prostu słowa "test" i obiecuje, że informacja skierowana do klientów zostanie poprawiona.

Czytaj też: Zawód kuriera rowerowego umiera, bo brakuje chętnych. Czemu?

Rzecznik jednocześnie zapewnia, że rozwój stref to kierunek, w którym Poczta Polska powinna zmierzać. - Poprawa jakości obsługi klientów jest jednym z kluczowych elementów strategii spółki do 2015 roku - dodaje.

Jeśli wyjdzie poza fazę testów.

Nowy dworzec w Poznaniu pusty. Pasażerowie wciąż na starym >>

Więcej o: