W Carrefourze koniec kolejek przy kasach? Nowy system jak na poczcie

W jednym z warszawskich hipermarketów Carrefour kilka dni temu uruchomiono przy kasach tzw. system jednej kolejki, który zdaniem przedstawicieli sieci handlowej ma znacznie skrócić kolejki oczekujących do sklepowych kas - informuje portalspozywczy.pl

Nowy system stworzony w sklepie w centrum handlowym Warszawa Wileńska obejmuje 12 kas, które są odgrodzone od sali sprzedaży barierą. Wejście do kas jest jedno i przed nim ustawiają się klienci, czekając na swoją kolej. System za pomocą elektronicznego ekranu automatycznie wzywa kolejnego klienta do pierwszej wolnej kasy, wyświetlając jej numer. Rozwiązanie pozwala zoptymalizować czas oczekiwania w kolejce.

System był testowany m.in. w hipermarketach działających w galeriach handlowych Arkadia i Reduta w Warszawie. W tym roku wprowadzono go także w sklepie sieci na warszawskim Targówku.

Przedstawiciele sieci nie wykluczają, że system jednej kolejki zostanie wprowadzony we wszystkich hipermarketach oraz niektórych supermarketach Carrefour w Polsce.

Łącznie pod szyldem Carrefour działa obecnie w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, przymarketowe stacje paliw, ponad 40 centrów handlowych oraz ponad 200 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Więcej o: