Empik wchodzi w turystykę! Czy Empiktravel.pl podbije rynek?

Ponad 600 tys. propozycji wycieczek oferuje nowy projekt właściciela sieci Empik. Choć czas na start serwisu nie jest najlepszy, spółka EM&F widzi w turystyce duży potencjał. - W całej Europie turystyka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się kategorii rynku e-commerce - mówi Michał Grom, dyrektor ds. e-commerce Grupy EM&F.

Prace nad stworzeniem nowego portalu zaczęły się w lutym, serwis oficjalnie ruszył pod koniec czerwca. Jak czytamy w informacji prasowej, " Empiktravel.pl to multiproduktowy portal turystyczny, który udostępnia bogatą ofertę (ponad 600 tysięcy) wycieczek turystycznych w całej Europie i na świecie". Są też egzotyczne kierunki: serwis proponuje wycieczki na Bliski i Daleki Wschód, do Afryki, a także krajów Ameryki Środkowej i Południowej.

Empik, wchodząc na grząski grunt turystyki, nie zdecydował się na samodzielne organizowanie wycieczek - serwis jedynie pośredniczy w sprzedaży ofert swoich partnerów, wśród których są najbardziej renomowane polskie biura podróży, takie jak Neckermann, Itaka, TUI czy Rainbow Tours. W gruncie rzeczy jest to duży agregator ofert czołowych biur podróży zgrupowany w jednym miejscu - po wpisaniu w wyszukiwarce interesujących nas kryteriów wyjazdu możemy porównywać oferty różnych biur.

W przyszłości klienci Empik Travel będą mogli w serwisie kupić bilety lotnicze, zarezerwować nocleg lub wynająć samochód. Jednocześnie Empik ostrożnie patrzy na możliwość samodzielnego organizowania wycieczek. - W tej chwili ciężko nam mówić o takich planach czy możliwościach. Z pewnością naszą wielką siłą jest zaufanie, jakim klienci obdarzają markę Empik. Dążymy do tego, aby klienci Empiktravel.pl zyskali gwarancję zawsze udanych i bezpiecznych wakacji - mówi Michał Grom, prezes spółki E-commerce Services, dyrektor ds. e-commerce Grupy Empik Media & Fashion. I od razu podkreśla, że choć serwis nie jest jeszcze mocno promowany, już pozyskał wielu klientów. Ich preferencje nie różnią się jednak od statystycznego polskiego turysty wyjeżdżającego na wczasy z biurem podróży: w ciągu pierwszych trzech tygodni działania w serwisie najchętniej kupowano wycieczki do Bułgarii, Grecji, Turcji, Tunezji, Cypru, a także Gruzji.

Właścicielem Empik Travel jest należąca do EM&F spółka E-commerce Services, która zarządza również sklepami internetowymi Empik.com, Smyk.com oraz Empikfoto.pl. Przedstawiciele spółki nie chcą jednak mówić, ile kosztowało uruchomienie serwisu, jakie i kiedy zyski chcą osiągnąć, a także ilu docelowo klientów chcieliby obsłużyć. - W chwili obecnej nie możemy udzielić informacji na temat estymowanej liczby klientów. Wierzymy, że uruchomienie serwisu Empiktravel.pl spotka się z dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy docenią naszą profesjonalną obsługę i bogatą ofertę - mówi Grom.

Empik uruchomił serwis w nie najlepszym momencie - na początku lipca upadłość ogłosiło duże biuro podróży Sky Club, kilka dni później działalność zawiesiły biura podróży Alba Tour oraz Africano Travel, pozostawiając na lodzie kilkaset osób przebywających na wykupionych w tych biurach wycieczkach. Klimat dla branży nie jest więc najlepszy, ale Grom się z tym nie zgadza. - W całej Europie kategoria turystyka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się kategorii rynku e-commerce. Obserwując ten rozwój, odpowiadamy na rosnące potrzeby rynku - mówi Michał Grom. - Jesteśmy przekonani, że Empiktravel.pl szybko znajdzie się w czołówce polskich serwisów turystycznych - dodaje.

Empik Travel zapewnia też gwarancje dla klientów w przypadku problemów wysyłającego klientów biura podróży. Jeśli organizator imprezy ogłosi upadłość, a płatność zostanie dokonana kartą kredytową, Empik gwarantuje zwrot pełnej wartości wycieczki.

Czy Empikowi uda się przyciągnąć klientów Co o tym sądzisz?

Więcej o: