Po 60 latach piłkarze Anglii żegnają się z marką Umbro

Od przyszłego roku piłkarze reprezentacji Anglii w piłkę nożną wystąpią w strojach Nike. To wynik decyzji amerykańskiego koncernu, który zdecydował się sprzedać markę Umbro

Pięcioletni kontrakt podpisany pomiędzy Angielską Federacją Piłkarską, a firmą Nike dotyczy dostarczenia strojów dla piłkarzy występujących na wszystkich szczeblach rozgrywek - męska i żeńska reprezentacja narodowa, amatorska i niepełnosprawna. Nike będzie też sponsorem St George's Park, nowego centrum piłki nożnej, które pomieści m.in. akademię piłkarską, w ramach której znajdzie się około 20 boisk piłkarskich.

Umbro, z siedzibą w Manchesterze, dostarczało stroje piłkarskiej reprezentacji Anglii przez ostatnie 60 lat. Nike - właściciel Umbro - już w maju podał informację o chęci sprzedaży firmy. Jednocześnie amerykański koncern zapewnił utrzymanie kontraktów z dotychczasowymi partnerami marki Umbro. Od przyszłego roku także piłkarze Manchesteru City - mistrza Anglii w poprzednim sezonie - będą występowali w strojach Nike.

Nike, jako największy na świecie producent odzieży i akcesoriów sportowych, rozpoczął walką o rynek piłki nożnej w 1994 roku. Obok Adidasa, który posiada około 38 proc. rynku piłki nożnej, Nike z 36 proc. jest największym graczem. W strojach Nike grają m.in. piłkarze reprezentacji Polski, Brazylii, Portugalii, Holandii, Francji czy Chorwacji.

Więcej o: