Szukasz taniego paliwa? Wszystkie ceny znajdziesz w smartfonie

Z końcem sierpnia na rynku pojawiła się nowa usługa pozwalająca kierowcom porównywanie cen paliw na stacjach w twojej okolicy. Dzięki NaviExpert kierowcy mogą szybko wyszukać najbliższą stację, a nawigacja może ich pokierować do tej z najtańszym paliwem

Jak zapewnia producent mobilnej aplikacji NaviExpert - kierowcy mogą na bieżąco sprawdzać ceny paliw na stacjach w okolicy. W aplikacji na smartfony i tablety wystarczy wpisać rodzaj paliwa jakim jesteśmy zainteresowani (diesel, benzyna bezołowiowa lub LPG), a system sprawdzi aktualne dane i wyświetli listę najbliższych stacji benzynowych, na których preferowany przez nas rodzaj paliwa jest dostępny wraz z jego ceną. Miejsca, w których ceny są najniższe, oznaczone są symbolem grosza. - Aplikacja działa na ponad 300 różnych modelach smarfonów i tabletów, w tym Sony, Nokia, Samsung, HTC czy BlackBerry. Do tego NaviExpert współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, jak m.in. Android, Windows Mobile, Windows Phone, a wkrótce także na iOS - mówi Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

Część internautów posługujących się urządzeniem narzekała, że ceny podawane przez aplikację różnią się o kilka groszy od tej widniejącej na stacji - to sprawia, że kierowcom nie udaje się zaoszczędzić tyle, ile początkowo planowali. W związku z tym serwis tank24.org umożliwił użytkownikom nanoszenie poprawek, właśnie w przypadku, gdy podana cena różni się od ceny na stacji.

Dane dotyczące cen paliw pozyskiwane są od użytkowników serwisu tank24.org (portalu paliwowo-społecznościowego dla kierowców) oraz z samych transakcji kupna paliwa i jak podaje producent, to daje wysoką dokładność danych. - Przy obecnych kosztach eksploatacji samochodów nawet niewielka oszczędność w skali dnia czy tygodnia może oznaczać wielką różnicę finansową w skali roku. Liczymy, że dzięki funkcji NaviExpert, nasi użytkownicy jeszcze efektywniej będą oszczędzać pieniądze - uważa Paweł Kozłowski, prezes zarządu NaviExpert.

Ile kosztuje oszczędzanie?

Sama aplikacja ułatwiająca wyszukiwanie najtańszych stacji jest bezpłatna. Kierowcy muszą natomiast zapłacić za nawigację NaviExpert - cena zależy od okresu abonamentu, a także od rodzaju pakietu. Abonament "Pakiet Polska" obejmujący wyłącznie stacje w naszym kraju kosztuje na jeden miesiąc 24 zł, a na cały rok 99 zł. Przy opcji "Polska i Europa" jeden miesiąc kosztuje kierowców 29 zł, a dwuletni abonament to koszt rzędu 199 zł.

- Aplikację NaviExpert na smartfonach uruchomiło do tej pory ponad 1.6 mln osób. Nie wszyscy są jednak aktywnymi użytkownikami aplikacji. Około 120 tys. osób wykorzystuje ją na co dzień w samochodzie. Miesięcznie to ponad 350 tys. unikalnych użytkowników - podaje Przybylska.

Więcej o: