Subway stawia na kawiarnie. Pierwszy lokal w Europie powstał w Katowicach

Znana sieć słynąca ze sprzedaży kanapek debiutuje na rynku kawiarni. Pierwszy lokal Subway Café został otwarty na nowym dworcu PKP w Katowicach.

W informacji prasowej czytamy, że oprócz standardowych kanapek w nowych restauracjach serwowane będą kawa oraz świeże pieczywo i inne wyroby piekarnicze. - Zależało nam na wprowadzeniu nowego konceptu właśnie w Polsce. Jest ona bardzo dobrze rokującym, stale rozwijającym się rynkiem - mówi Martin Pinc, odpowiadający za rozwój marki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie dodaje, że pierwszy lokal w Katowicach to projekt pilotażowy - najbliższe pół roku ma pokazać, czy nowy pomysł przyjął się na tyle, aby rozpocząć jego ekspansję w kolejnych krajach Europy. Właśnie dlatego w najbliższym czasie sieć nie planuje otwierać nowych placówek tego typu w Polsce ani w Europie - Katowice są testem, jak nowy produkt zostanie przyjęty.

Do tej pory koncept Subway Café był wprowadzony tylko w USA, jednak tam również sieć inwestuje dość zachowawczo - na terenie Stanów Zjednoczonych funkcjonuje na razie jedynie 20 tego typu lokali.

Obecnie Subway ma w Polsce 62 restauracje.

Serwowanie kawy to pomysł gigantów rynku fast food na przezwyciężenie kryzysu i pozyskanie nowych klientów. Szlak przecierał McDonald's, który w 2008 roku stworzył McCafe - specjalną kawiarnię działającą obok tradycyjnej restauracji, gdzie klienci mogą się napić kilkunastu rodzajów kawy. Według stanu na koniec maja w Polsce było 65 obiektów tego typu. W ślad za McDonald's podążył też Burger King, który w najbliższym czasie także planuje sprzedawać kawę w swoich restauracjach.

Więcej o: