Supermarket na stacji benzynowej. Drugie podejście Carrefoura - z BP się nie udało, więc...

Na stacji Łukoil w Warszawie otwarty został pierwszy sklep franczyzowy Carrefour Express. Będzie on - tak jak sama stacja - otwarty całą dobę, a jak zapewniają przedstawiciele sieci, ceny będą niższe niż w tradycyjnych osiedlowych supermarketach. To już drugie podejście francuskiej sieci do supermarketów na stacjach paliw - rozpoczęty w ubiegłym roku eksperyment ze sklepami na stacjach BP nie wypalił.

Otwarcie nowego sklepu na stacji Łukoil to efekt zakończonej niedawno współpracy z BP. "Zakończony został testowy etap programu realizowanego od 2011 roku na 10 stacjach BP. Po przeprowadzonej analizie współpracy podjęliśmy decyzje o jej zakończeniu, dlatego dalej każda z firm będzie osobno realizowała swoją wizję rozwoju" - czytamy w komunikacie ogłoszonym przez obie strony. Jednocześnie Dorota Adamska z biura prasowego BP poinformowała nas w rozmowie, że sklepy Carrefour będą stopniowo wycofywane ze stacji należących do koncernu. Nie ma jednak wyznaczonego terminu, w którym ma to nastąpić. To zaskakująca decyzja, bo jeszcze w czerwcu tego roku prezes zarządu BP Polska mówił, że sklepy Carrefour Express mogą docelowo zastąpić tradycyjne sklepy na wszystkich stacjach benzynowych BP. - BP zapewnia swoich klientów, że oferta sklepowa na stacjach będzie dalej rozwijana zgodnie z ich oczekiwaniami - podała firma.

Nowe otwarcie

Carrefour w próbie zdobycia klientów ze stacji paliw wydaje się być niewrażliwy na niepowodzenia. Właśnie otwarty został pierwszy sklep na stacji rosyjskiego koncernu Łukoil przy ulicy Puławskiej w Warszawie. W nowej ofercie prócz nabiału, wędlin, warzyw i owoców będzie również świeże pieczywo dostarczane z lokalnej piekarni oraz dania gotowe. - Liczymy, że klienci docenią koncept, jaki został wprowadzony na tej stacji paliw - mówi François Vincent, dyrektor ds. franczyzy Carrefour Polska.

Wiara w sukces jest także po stronie przedstawicieli stacji paliw. - Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb klientów. Wierzymy, że podjęta współpraca spotka się z ich zainteresowaniem. Dogodna lokalizacja, szeroki wybór produktów, spory parking oraz stała dostępność gwarantują powodzenie tego przedsięwzięcia - uważa Piotr Żuromski, dyrektor sprzedaży detalicznej Łukoil Polska.

W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl ., przedstawiciel sieci Carrefour powiedział, że obie firmy analizują możliwość poszerzenia współpracy i otwierania sklepów na kolejnych stacjach koncernu. Jednak jak zaznaczył, wszystko zależy od tego, czy analizy pokażą opłacalność uruchomienia sklepu w konkretnej lokalizacji. Łukoil Polska posiada obecnie 115 stacji benzynowych na terenie całego kraju.

Więcej o: