Czeski kuchenny gigant wchodzi do Polski. Pierwszy sklep w Krakowie

Choć produkująca garnki i inne kuchenne akcesoria Tescoma jest obecna w Polsce od kilku lat, dopiero teraz otwiera pierwszy firmowy salon. A to dopiero początek ekspansji czeskiej marki - w planach są kolejne salony, głównie przy centrach handlowych w dużych miastach.

Pierwszy salon Tescomy został otwarty we wtorek w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. Otwarcie drugiego zaplanowane jest na 1 marca w Gliwicach w galerii handlowej Europa Centralna. Przedstawiciele spółki nie mówią na razie o kolejnych otwarciach. Potwierdzają jedynie, że prowadzą rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji. Tescoma na początku chce skupić się przede wszystkim na większych miastach, a salony firmy będą otwierane głównie przy centrach handlowych.

Choć to pierwszy salon czeskiej spółki, to produkty Tescomy są już obecne w Polsce od kilku lat. Do tej pory firma prowadziła głównie sprzedaż swoich akcesoriów we własnym sklepie internetowym. Jej produkty dostępne były też w niektórych hipermarketach, jak Auchan czy Tesco.

Tescoma to czeska spółka z siedzibą w Zlinie i jeden z liderów rynku akcesoriów do kuchni i jadalni. Tescoma jest m.in. liderem rynku w Czechach i na Słowacji. Firma istnieje od 1992 roku, produkuje i sprzedaje przede wszystkim garnki i inne naczynia kuchenne, a także szereg akcesoriów kuchennych: blachy do pieczenia, miarki, sztućce czy talerze. W Czechach Tescoma ma ponad 300 sklepów, a swoje produkty sprzedaje też m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Słowenii, Portugalii, Niemczech i na Ukrainie.

Więcej o: