Dwie galerie handlowe powstaną w warszawskim Wawrze
Komercjalizację galerii handlowej o nazwie Ferio Wawer rozpoczęła niedawno austriacki inwestor RE Project Development. Planuje budowę obiektu handlowego na dwuhektarowej działce na terenie dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia pomiędzy ulicami Szpotańskiego i Żegańską. Inwestycję zaprojektowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz&Associates. Działając według wskazówek konserwatora zabytków, architekci zaplanowali budynek harmonijnie połączony z czterema starymi, przedwojennymi halami przemysłowymi, które zostaną pieczołowicie odrestaurowane. Nowo projektowany czterokondygnacyjny budynek ma nawiązywać do zabytkowych hal proporcjami, formą i detalem. Zostanie obłożony okładziną z blachy perforowanej, o motywie graficznym nawiązującym do okładziny klinkierowej na starych halach.
Inwestycja w Wawrze będzie kolejnym obiektem sieci Ferio, rozbudowywanej przez RE Project Development. Dziś tworzą ją sklepy w Szczecinie, Koninie, Legnicy, Wrocławiu i Puławach. Ich gabaryty różnią się, ale wspólnym założeniem jest, że są to centra handlowo-usługowe raczej dla lokalnej społeczności niż ściągające klientów z daleka. To, które powstanie w Wawrze, zaoferuje około 12,5 tys. m kw. handlu i usług. Będzie jedną z mniejszych warszawskich galerii handlowych, ale będzie największym tego typu obiektem w Wawrze.
Austriacy przymierzali się do budowy galerii w Wawrze od dobrych kilku lat. Inwestycja została wpisana do planu zagospodarowania, uchwalonego przez radę Warszawy pod koniec ub. roku. Maciej Krenek, członek zarządu firmy, zaznacza, że jeszcze nie ma wszystkich pozwoleń niezbędnych dla rozpoczęcia budowy. Ale liczy, że inwestycja będzie mogła wystartować jesienią 2013 r., a zakupy będzie można tam zrobić latem 2015 r.
Terminów nie podaje jeszcze spółka Katharsis Development, która również planuje budowę w Wawrze niewielkiego obiektu handlowo-usługowego. Galeria o nazwie Hop Stop ma powstać przy ul. Bysławskiej w Falenicy, w pobliżu skrzyżowania z ul. Mozaikową. Ma to być placówka typu convenience, bez drogich markowych butików, za to ze sklepami, do których wpada się na szybkie, nieduże zakupy. Inwestycja przy Bysławskiej ma zaoferować ok. 7 tys. m kw. usług, w tym niewielkiego supermarketu spożywczego, sklepu z artykułami RTV i AGD, drogerii, apteki, sieciowych sklepów odzieżowych i obuwniczych oraz lokalnych najemców. Inwestor planuje budowę całej sieci tego typu obiektów, oprócz Wawra także m.in. w Zamościu, Siedlcach i Radomiu. Ich cechą charakterystyczną mają być wygodne parkingi (w Wawrze zaplanowano 225 miejsc parkingowych) i dobry dojazd.
-
Nowe emerytury będą niższe. Ale ZUS wskazuje na wyjątek
-
Tajemnicze zwierzę sfilmowane w lesie. "Wybraniec. Niezwykła rzadkość"
-
Czy Polak naprawdę mądry po szkodzie? Zdradzamy 5 mitów dotyczących bezpieczeństwa twoich pieniędzy w sieciMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Awantura w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. "Resort chce, by uczestnicy oddali telefony"
-
Huta była na skraju bankructwa. Nie jest. Zrezygnowała z gazu z PGNiG
- Pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych mają zupełnie zniknąć
- Kowalczyk przedstawił propozycje dla rolników. Mają być dopłaty
- Badacze AI apelują o powstrzymanie rozwoju AI. Stanowi zagrożenie?
- Lider AgroUnii: "Kowalczyk zdradził rolników, oszukał. Miał informacje"
- "TAZ" o "cudzie gospodarczym" w Polsce. Jest o "polskiej Dolinie Krzemowej"