Koniec tanich biletów Wizz Air dla posiadaczy karty kredytowej. Przewoźnik wprowadza dodatkowe opłaty

Od 23 stycznia do każdej płatności kartą Citibank Wizz Air World MasterCard za bilety na stronie przewoźnika doliczone zostanie 6 euro. Oznacza to koniec biletów po 4 zł. Teraz najtańszym rozwiązaniem jest płatność przelewem obarczona opłatą rezerwacyjną w wys. 18 zł

Standardowa opłata rezerwacyjna wynosi 36 zł. Na stronie banku, przy rubryce z korzyściami widnieje informacja, że dla posiadaczy karty Citibank Wizz Air opłata ta obniżona jest do 27 zł. Poza tym karta umożliwia bezpłatne członkostwo w Wizz Discount Club o wartości 130 zł. Mimo tych korzyści właściciele kart, którzy przede wszystkim liczyli na tanie bilety, mogą czuć się zawiedzeni. Co ciekawe, obecnie tańszym rozwiązaniem jest płatność za bilet przelewem, która obarczona jest mniejszą, bo 18-zł opłatą. W tym przypadku najtańszy bilet będzie kosztował 22 zł - 18 zł za przelew i 4 zł za lot.

Wizz Air nie podał powodów, dla których zdecydował się pobierać opłatę rezerwacyjną przy płatnością kartami Wizz. Udało nam się tylko dowiedzieć, że osoby płacące za bilety kartami Citi Wizz i Wizz mają niższe opłaty rezerwacyjne w wysokości 6 euro w porównaniu do 8 euro dla osób płacących pozostałymi kratami.

- Według nowych zasad zarówno dotychczasowi posiadacze kart, jak i nowi klienci rozpoczynający korzystanie z karty automatycznie otrzymają możliwość wstąpienia do Wizz Discount Club i korzystania ze wszystkich przywilejów członkostwa - powiedział Daniel de Carvalho, corporate communications manager w Wizz Air.

- Płacąc kartami za bilety Wizz Air, pięcioosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 180 złotych. Posiadacze kart będą otrzymywali także bonus w wysokości od 2 do 4 proc. wartości wszystkich zakupów dokonanych przy użyciu karty kredytowej Wizz Citi na darmowe loty na Wizzair.com - dodał Daniel de Carvalho. W otrzymanym od linii Wizz Air oświadczeniu widnieje informacja, że "karta kredytowa stała się jeszcze sprawniejszym narzędziem do oszczędzania pieniędzy i możliwości zyskania darmowych lotów". Jednak z punktu widzenia osób posiadających dotychczas kartę Citibank Wizz Air wprowadzona została dodatkowa opłata za wykupiony na stronie przewoźnika bilet lotniczy.

Więcej o: