Aero2 likwiduje punkty stacjonarne. Olbrzymie kolejki po darmowy internet

Tylko do końca lutego można uzyskać bezpłatny dostęp do internetu Aero2 w stacjonarnych punktach w Warszawie. W reakcji na tę decyzję pod dwoma punktami spółki w Warszawie od kilku dni ustawiają się potężne kolejki

Na mocy porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 do końca 2016 roku musi za darmo udostępniać dostęp do swojej sieci - taki był warunek zgody UKE na budowę przez Aero nadajników sieci LTE do superszybkiego internetu. Oferowana przez Aero2 usługa Bezpłatny Dostęp do Internetu szybko spotkała się z dużym zainteresowaniem - w ciągu dwóch lat spółka wydała ponad 250 tys. kart SIM, które są niezbędne do korzystania z internetu w ramach tej sieci.

Do tej pory dostęp do Aero2 można było zdobyć na dwa sposoby - drogą pocztową i w stacjonarnych punktach w Warszawie. Ta druga opcja była znacznie lepsza, bo po spełnieniu wszelkich formalności i uiszczeniu opłaty manipulacyjnej kartę można było otrzymać jeszcze tego samego dnia. W przypadku przesyłek pocztowych czas oczekiwania na kartę SIM wydłuża się do blisko miesiąca. Jednak od 1 marca Aero2 zlikwiduje swoje dwa punkty zlokalizowane w salonach Sferii w Warszawie, a specjalną kartę do darmowego internetu będzie można uzyskać tylko drogą pocztową. Skąd taka decyzja operatora? - Przyjęte przez spółkę rozwiązanie sprawi, że procedura będzie prostsza i bardziej przejrzysta dla osób zainteresowanych BDI, a związane z nią koszty zostaną zoptymalizowane. Aero2 jako infrastrukturalny operator telekomunikacyjny nie posiada własnej sieci sprzedaży detalicznej, a koszty związane z dystrybucją kart przez punkt dystrybucji, jak pokazały doświadczenia, są istotne - mówi Edyta Wiącek-Różycka z sieci Aero2. Jednocześnie dodaje, że ponad 80 proc. wszystkich kart SIM zostało wydanych klientom za pośrednictwem poczty.

Od 1 marca kartę można otrzymać, tylko drukując i wypełniając specjalny formularz ze strony internetowej, który następnie należy wysłać na adres spółki. Do tego należy przelewem wpłacić kaucję za kartę. BDI to jedyna sieć w Polsce oferująca darmowy dostęp do internetu, wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami - oferowana przez operatora prędkość wynosi zaledwie 512 kb/s. Wystarczy jednak ona do przeglądania stron czy sprawdzenia poczty.

Zobacz wideo
Więcej o: