Windows Phone rekordowo popularny w Polsce

Jak się okazuje, odsetek polskich użytkowników decydujących się na zakup smartfona z mobilnym systemem Microsoftu jest najwyższy na świecie. Do tego jesteśmy jednymi z liderów w produkcji aplikacji na te urządzenia

Udziały Windows Phone w polskim rynku (tzn. w sprzedaży smartfonów w ubiegłym roku) wynoszą według badań International Data Corporation 16,3 proc. Dla porównania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wynosi on niespełna 8 proc., a tylko 3 proc. w globalnym rynku systemów operacyjnych. Tak dobre wyniki Windows Phone to zasługa przywiązania Polaków do telefonów marki Nokia - w tym dobrej sprzedaży modeli Lumia wyposażonych w system Microsoftu. W Polsce Lumia pod koniec ubiegłego roku osiągnęła 12-proc. udział w rynku smartfonów.

Wraz z popularnością Windows Phone w naszym kraju rośnie także liczba firm tworzących aplikacje na te urządzenia. - Obecnie mamy w sklepie Windows dla Windows Phone ponad 130 tys. aplikacji. Aż 6 tys. zostało napisanych przez deweloperów z Polski. Samych deweloperów z naszego kraju, którzy piszą aplikacje na Windows Phone, jest 3 tys. - mówi Tomasz Osipiak z Microsoft Polska. Z danych Microsoftu wynika, że każdego miesiąca spod ręki polskich programistów wychodzi 250 aplikacji dla systemu Windows Phone. To pozwala nam zająć trzecie miejsce wśród producentów, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Więcej o: