Domino's Pizza rusza w Polskę. Otwiera placówki w dużych miastach

Amerykańska sieć Domino's Pizza po dwóch latach budowania pozycji w Warszawie jest gotowa otwierać restauracje w kolejnych dużych miastach. W 2013 roku ma zostać otwartych 11 nowych lokali - podaje ?Puls Biznesu?

W Warszawie działa obecnie 14 restauracji Domino's Pizza. W 2013 roku sieć liczyć ma 25 lokali, a w 2014 utrzymane zostanie podobne tempo otwarć i Domino's dobije do 35 własnych placówek. - Mamy najbardziej rozpoznawalną markę pizzy w dostawie na świecie, ale w Polsce najpierw musimy zbudować jej świadomość wśród klientów. Uznaliśmy, że najpierw osiągniemy masę krytyczną w Warszawie - tylko w 10 miesięcy uruchomiliśmy tu 12 placówek i mamy najszybsze tempo rozwoju spośród wszystkich rynków Domino's. Przez pierwszych kilka lat będziemy celować wyłącznie w największe miasta, potem zastanowimy się nad szerszą ekspansją - mówi Peter Shaw, dyrektor generalny DP Poland w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Spółka DP Poland notowana na londyńskim AIM jest odpowiedzialna za rozwój sieci w Polsce. W pierwszej połowie ubiegłego roku spółka przyniosła 8 mln zł netto straty przy 4 mln zł przychodów - pieniędzy na ekspansję szuka u akcjonariuszy. Z dwóch prywatnych emisji ma zebrać ponad 62 mln zł. Jak zapowiedział Peter Shaw w rozmowie z "PB", kwoty pozwolą otworzyć 20 własnych placówek w ciągu dwóch lat.

Więcej o: