Ikea zbuduje z Marriottem sieć tanich hoteli w Europie

Moxy - tak będzie się nazywać nowa sieć hoteli, którą właściciel szwedzkiej Ikei chce zbudować do spółki z hotelową spółką Marriott. W ciągu najbliższych pięciu lat nowa spółka chce zbudować 50 hoteli w całej Europie za. 500 mln dolarów - informuje ?Wall Street Journal?

Tanie hotele firmowane przez spółkę Inter IKEA mają nazywać się Moxy. Z informacji firmy wynika, że nie znajdziemy w nich mebli ze znanej sieci sklepów. Jednak zamiast tego Ikea chce zastosować nowatorskie techniki konstrukcyjne, które mają znacząco obniżyć koszty budowy. Co to oznacza? Poszczególne części konstrukcji, a nawet całe pokoje mają być gotowe w prefabrykowanych częściach, które potem trzeba będzie tylko skręcić tak jak w przypadku mebli. Pierwszy hotel nowej sieci zostanie otwarty w przyszłym roku w Mediolanie.

 

W których miastach powstaną kolejne hotele? Inter IKEA poszukuje obecnie lokalizacji, jednak szef jej hotelowego biznesu Peter Andrews zapowiada, że budowa kilku z nich może się rozpocząć jeszcze w tym roku. Preferowane są lokalizacje w pobliżu lotnisk, dworców i skupisk biurowców, każdy hotel ma mieć przeciętnie od 150 do 300 pokoi.

- Naszą przewagą może być to, że chcemy połączyć jakość z niską ceną - zapowiada Arne Sorenson, prezes sieci hotelowej Marriott.

Branżowi eksperci przyznają, że Europa to atrakcyjne miejsce dla dużych sieci chcących tu zainwestować, ponieważ rynek hotelowy jest tu bardzo rozdrobniony. W Europie tylko 37 proc. hoteli należy do jakiejś sieci, dla porównania w USA jest to aż 60 proc.

Więcej o: