Materiał promocyjny

Tego polskiego łowcę potworów zna cały świat. Wkrótce sprawdzisz, jak sobie radzi z najnowszą generacją konsol i PC

Niewiele jest gier, które nawet po latach od premiery nie starzeją się i przyciągają uwagę. Sukces zależy bowiem często od tego, czy świat, do którego wciągany jest gracz, jest pasjonujący, autentyczny i pełen nieoczekiwanych przygód ukrytych poza głównym scenariuszem. Wiedźmin 3: Dziki Gon jest dokładnie taką grą. 14 grudnia tę fascynującą przygodę będzie można przeżyć na nowo.

“Wiedźmin 3: Dziki Gon” to gra RPG, której wielu fanom gatunku przedstawiać nie trzeba. Od czasu, gdy gracze po raz pierwszy mogli wyruszyć w podróż przez Kontynent w poszukiwaniu tajemniczej Ciri, minęło już sporo czasu, ale twórcy o niej nie zapomnieli. Teraz CD PROJEKT RED wydaje dobrze znaną grę w nowej odsłonie — w postaci bezpłatnej aktualizacji na nową generację konsol i komputerów PC, przystosowaną do obecnych standardów i ulepszających doznania z rozgrywki. Zarówno starzy, jak i nowi gracze, będą mogli zanurzyć się w magiczny świat fantasy inspirowany m.in. słowiańską mitologią już 14 grudnia.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Klasyka przeniesiona na nowy poziom

Zacznijmy jednak od krótkiego przypomnienia. „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, uznawany przez wielu graczy za jeden z najlepszych tytułów RPG w historii, to gra osadzona w świecie fantasy wykreowanym przez jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy gatunku – Andrzeja Sapkowskiego. Przetłumaczona na język gier przez polskie studio CD PROJEKT RED przedstawia historię Geralta z Rivii, słynnego profesjonalnego łowcy potworów, czyli właśnie "wiedźmina". Mutanta, który — uzbrojony w znaki, eliksiry i dwa miecze — broni mieszkańców Kontynentu przed magicznymi bestiami, lawirując pomiędzy politycznymi intrygami, wojnami i zwadami. W „Dzikim Gonie”, czyli ostatniej odsłonie z trylogii, Geralt otrzymuje zadanie odnalezienia swojej przybranej córki Ciri, której tajemnicze moce płynące z dziedzictwa starej krwi mogą zaważyć na losach całego świata.

Podróż Geralta poprowadzi przez zapierający dech w piersiach świat nieustannie zmieniających się krajobrazów, gdzie przyjdzie mu stanąć twarzą w twarz zarówno z ludzkimi, jak i nadprzyrodzonymi przeciwnikami, aby co i raz przekonać się, kto tak naprawdę jest potworem. W trakcie podróży śladami Cirilli, gracz wcielający się w postać Geralta odwiedzi wiele wyjątkowych krain — w tym tajemnicze wyspy Skellige czy tętniące życiem miasta jak Novigrad i otoczone winnicami Toussaint. Podczas wędrówki gracz będzie więc przyjmować zlecenia od lokalnych mieszkańców, szukać wyzwań i ukrytych sekretów, czy odkrywać wątki poboczne. Albo przesiadywać w tawernach i grać w karty — słynnego gwinta.

Ray Tracing On, czyli „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna” wchodzi do gry

Gra polskiego studia to wciągające doświadczenie, pozwalające graczowi zanurzyć się w świat głęboko przesiąknięty mitologią, mroczną magią i wartką akcją. Już 14 grudnia do fanów cyfrowej rozrywki trafi jej nowa odsłona pod oficjalną nazwą „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna”. Aktualizacja przygotowana z myślą o nowej generacji konsol i PC będzie darmowa dla każdego, kto już posiada grę. Z kolei ci, którzy jeszcze nie mają tytułu w swojej bibliotece, mogą ją zakupić w promocji nawet do 80% taniej.

Nowa odsłona została w pełni zoptymalizowana i wzbogacona o szereg ulepszeń graficznych i technicznych, wykorzystujących możliwości współczesnego sprzętu do gier, a także zintegrowany szeroki wybór modów stworzonych przez społeczność i inne nowości, w tym dodatkową zawartość inspirowaną serialem “Wiedźmin” od Netflix. Zaletami Ray Tracingu oczywiście będą mogli również cieszyć się nie tylko gracze PC, ale także użytkownicy najnowszych konsol.

Dla graczy konsolowych będą dostępne dwa tryby – wydajności i jakości. Ci, którzy uwielbiają zachwycać się szczegółowością otoczenia, z pewnością przypadnie do gustu tryb jakości Ray Tracing z funkcjami globalnej iluminacji i okluzji otoczenia, umożliwiającymi realistyczne oświetlenie i efektywne cieniowanie powierzchni, dzięki czemu elementy gry takie jak promienie światła, cienie czy odbicia będą wyglądać jeszcze lepiej i naturalniej, dodając obrazowi więcej realizmu i klimatu. Dla tych, którzy preferują szybkość i płynność rozgrywki, tryb wydajności zapewni 60 klatek na sekundę, dzięki czemu gracz będzie mógł jeszcze lepiej zanurzyć się w przedstawionej historii, bez spadków płynności podczas nawet bardziej wymagających scenek czy potyczek.

Screen powyżej przedstawia różnice między grą uruchomioną na PS4 i PS5

Odpowiednio wysoka wydajność i klatkaż zapewni dodatkowo wykorzystanie technologii FSR (skalowania przestrzennego), a dodatkowe wrażenia wizualne — zaimplementowane do gry mody, dotychczas znane jedynie graczom na PC, które przygotowano we współpracy ze społecznością moderską. Jak na nową generację konsol przystało, gra zapewnia także wsparcie dla kontrolera Sony DualSense, wykorzystując wibracje haptyczne i adaptacyjne tirggery kontrolera, dla jeszcze lepszej rozgrywki.

Gracze pecetowi nie powinni mieć jednak powodów do narzekań, ponieważ wraz z Ray Tracingiem otrzymają funkcję realistycznych odbić oraz realistycznego oświetlenia cieni, jak również funkcję DLSS wspomagającą wydajność gry.

Jeszcze więcej nowości

Na zaimplementowaniu najnowszych technologii jednak nie koniec. Twórcy wraz z aktualizacją przygotowali wiele dodatkowych usprawnień i ulepszeń w grze. Wśród nich warto wymienić oczekiwany przez społeczność tryb fotograficzny, wyposażony w różne pozy i elementy dekoracyjne, który umożliwi jeszcze lepiej uwiecznić szczególne momenty i historie, postaci czy zapierające dech w piersiach widoki.

Dodatkowym udogodnieniem jest mechanika pozwalająca na szybkie rzucanie znaków (bez konieczności otwierania koła zaklęć), ulepszony wygląd i funkcjonalność mapy, na której będzie można ukryć niektóre elementy, czy też nowe ustawienia kamery, która teraz może być umieszczona bliżej postaci, będzie również dynamicznie reagować na ruch i podczas walki. Dynamiczny tryb interfejsu pozwoli z kolei włączać i wyłączać wybrane elementy na ekranie, a usprawnione modele postaci zwiększą doznania wizualne — zwłaszcza, że naprawiono błędy związane z przenikaniem się włosów i zbroi, a dodano m.in. dodatkowe animacje. Ulepszenia nie ominęły także modeli potworów.

Do graczy trafi też zestaw dodatków nawiązujący do serialu „Wiedźmin” od Netflixa. To między innymi dwa charakterystyczne dla produkcji miecze, nowy pancerz dla wiedźmina, a także alternatywne zbroje nilfgaardzkich żołnierzy i strój dla Jaskra, jednej z najbardziej charakterystycznych postaci — zarówno w grze, jak i w serialu. Dodatkowo twórcy przygotowali całkowicie nowe zadanie.

To oczywiście nie wszystkie nowości, jakie przygotowali dla nas twórcy z CD PROJEKT RED. Wszystkie poznamy już 14 grudnia, kiedy bezpłatna aktualizacja “Wiedźmina 3” pojawi się w cyfrowym wydaniu na całym świecie.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna” zapowiada się dobrze z wielu powodów. To wciąż ta sama niezapomniana, wielokrotnie nagradza historia, z bogactwem ogromnego i otwartego świata oraz świetnie napisanymi ciekawymi bohaterami. Wraz ze zbliżającą się przerwą świąteczną, ciężko o lepszy moment, żeby sięgnąć do gry i przeżyć kultową przygodę jeszcze raz.