Materiał promocyjny

Zostań smart shopperem, kupuj świetne produkty w dobrej cenie

Racjonalne planowanie budżetu i satysfakcjonujące, świetnej jakości zakupy? To wszystko zawiera się w pojęciu smart shopping, czyli mądrym kupowaniu bardzo dobrego towaru za najniższą cenę. Smart shopperzy kochają outlety. Dołącz do grona tych, którzy wiedzą, jak oszczędzać i mieć to, co najlepsze. Z badań wynika, że warto skorzystać z doświadczenia innych i zaglądać na platformy zakupowe.

Smart shopping stał się faktem. Coraz więcej Polaków bardzo mocno zastanawia się nad tym, co i gdzie kupić. Nie chodzi tylko o zmniejszenie wydatków. Smart shopper szuka rzeczy z tzw. wyższej półki. Optymalna oferta to ta, która łączy wysoką jakość, dobre parametry techniczne
z okazyjną ceną. Smart shopper, zanim np. kliknie w e-sklepie przycisk „kup”, dobrze przemyśli, czy to faktyczne najlepsza oferta. Coraz więcej osób z tego stale rosnącego grona poszukuje okazji na platformie zakupowej OLX, która ma w swojej ofercie towary outletowe. Zainteresowanie outletami deklaruje aż 2/3 Polaków i 3/4 użytkowników OLX – wynika z badania przygotowanego przez agencję Danae na zlecenie OLX. Klienci chętnie szukają w outletach produktów z kategorii elektronika oraz wyposażenie wnętrz, dom i ogród.

Outlet czyli...?

Jeszcze niedawno słowa „przecena” czy „wyprzedaż” kojarzyły się z towarem niższej jakości. Teraz kupowanie w outletach, stacjonarnych i internetowych, stało się prestiżową modą. Polowanie na mądre okazje to satysfakcja z zakupów i ulga dla kieszeni, co przy rosnących kosztach utrzymania ma niebagatelne znaczenie. Skojarzenia z outletami są coraz bardziej pozytywne.
Korzystają z nich najchętniej młodzi mieszkańcy największych miast, częściej kobiety niż mężczyźni, ale cały czas przybywa nowych klientów także z innych grup. Bardzo aktywnymi bywalcami outletów są użytkownicy platformy OLX. Chętnie kupują w ten sposób produkty z kategorii elektronika oraz „dom i ogród” – to ponad jedna trzecia respondentów badania przeprowadzonego przez Danae.

Historia outletów sięga lat trzydziestych XX wieku, gdy w USA fabryki zaczęły w firmowych sklepach sprzedawać towary w niższych cenach swoim pracownikom. Co oznacza słowo „outlet”? Pochodzi z angielskiego, gdzie „let out” oznacza „puścić wolno”. Producenci uwalniają więc za niższą cenę pełnowartościowe towary, bo w kolejce do wejścia na rynek czeka nowa linia produktów. To często nadwyżki produkcyjne. Dla klientów sprzedaż outletowa jest idealną okazją, by kupić to, na co polowali od dawna, za niższą cenę. Warto tu zaznaczyć, że taki towar może nie pojawić się na wyprzedaży, za to jest właśnie w sprzedaży outletowej.

Jak wynika z badań przygotowanych przez agencję Danae na zlecenie serwisu OLX według e-shopperów trzy najważniejsze czynniki określające „dobry zakup” to: cena, jakość i możliwość wyboru z szerokiego asortymentu. Ogromną rolę grają tu także koszt i wygoda dostawy. Platforma zakupowa OLX spełnia te wymagania dzięki godnej zaufania usłudze „Przesyłka OLX”.

Outlety mają dużą, bardzo interesującą ofertę różnego rodzaju towarów. Na platformie OLX są także różne rzeczy potrzebne do tego, by mieszkać pięknie i wygodnie. Dużym zainteresowaniem wśród tropicieli ofert outletowych cieszy się również elektronika. Przy obecnym rozwoju technologii i szybkim pojawianiu się kolejnych nowinek na rynku, zakupy w outlecie to dla wielu osób rozwiązanie idealne, by kupić nowoczesne gadżety.

Oszczędność i dobra jakość

Polacy pokochali outlety, ponieważ lubią kupować rzeczy dobrej jakości i nie nadwyrężać przy tym domowego budżetu. Kupując w outlecie nie musimy czekać na posezonową wyprzedaż, ani extra promocję świąteczną.

Zakup elektroniki oraz artykułów wyposażenia wnętrz czy mebli wiąże się zwykle ze sporymi wydatkami, które mogą nadwyrężyć domowy budżet. Po co wydawać wszystkie oszczędności, skoro można zrobić zakupy w stylu smart. Dzięki outletom można zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia topowych marek bez konieczności np. brania pożyczki. Klienci OLX podkreślają, że bardzo ważne jest dla nich, by towar kupiony w outlecie był pełnowartościowy i nie zawodzą się. Produkty są dobrej jakości, modnym designie i odpowiadające obecnym trendom.

Korzystanie z outletów jest w zgodzie z ideologią zero waste – nie piętrzą się stosy odpadów, a dobrej jakości artykuły znajdują swoje zastosowanie i dostają życie. Kupujemy towar sprawdzonych firm i dobrej jakości, mamy więc gwarancję, że będzie służył przez lata.
Z roku na rok rośnie zainteresowanie i poziom zaufania do tego segmentu sprzedaży. Jak pokazuje badanie przygotowane przez Danae, już ponad połowa klientów OLX uważa ofertę outletową za nieodzowną.

Smart shopperzy dają przykład, jak w mądry sposób korzystać z ogromnej oferty na rynku. Sprawnie poruszają się w świecie internetowych zakupów i penetrują ofertę popularnych marketplace’ów. Nic nie umknie ich uwadze. Warto stać się jednym z nich, by cieszyć się jakościowymi zakupami za korzystną cenę. Wtedy inflacja nie będzie już taka straszna.

Materiał promocyjny marki OLX