Jeśli mamy oszczędności, to nie warto, żeby leżały tylko na koncie niczym w skarpecie. Niech dadzą z siebie choć trochę!
Mamy proste zasady, jak się przed tym bronić. W bankowości warto kierować się prostą zasadą: wybieraj oferty, które są proste do zrozumienia.
Duży odsetek Polaków ma jakiś kredyt. Zdecydowanie nie jest to żaden powód do niepokoju, przynajmniej do momentu, gdy spłacamy raty w terminie.
Coraz więcej osób płaci w sklepach nie kartami, ale zbliżeniowo smartfonem. Jakie możliwości mają klienci polskich banków?
Zarządzanie budżetem domowym jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Kluczem nie jest wcale tajemna wiedza, to w zasadzie kilka uniwersalnych zasad.
Dzień oszczędzania powinniśmy mieć codziennie - tylko wówczas w naszym budżecie domowym nastanie porządek i spokój.
Kredyty konsumpcyjne często zaciągamy pod wpływem chwili albo nagłej potrzeby, nie zwracając uwagi na koszty i szczegóły oferty. Tymczasem wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, żeby maksymalnie ułatwić sobie życie.
Banki robią bardzo wiele, żeby korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej było dla nas bezpieczne. Nawet jednak najlepsze zabezpieczenia na nic się nie zdadzą, jeśli my nie będziemy przestrzegać kilku reguł. Przedstawiamy 6 prostych zasad bezpieczniejszego "bankowania".
Choć banki bardziej kojarzą się z odsetkami, prowizjami, opłatami niż z "rozdawaniem" pieniędzy, to mając głowę na karku można wyjść w nich na plus. Wystarczy polować na ciekawe oferty i aktywnie korzystać np. z karty do konta.
Podróże mają być czasem odpoczynku i/lub pozytywnych przygód. Ostatnią rzeczą, o której marzymy, to problemy związane np. z utratą pieniędzy. Jak się przed tym uchronić? Stosowanie się do dziewięciu prostych zasad może zaoszczędzić mnóstwo nerwów.
Już około 80 proc. Polaków posiada konto bankowe. Ale gdyby spojrzeć na statystyki, to najmniej "ubankowieni" są seniorzy i. osoby w wieku 18-26 lat. Szczególnie ta druga grupa jest tu zaskoczeniem - tym bardziej, że to właśnie dla nich banki przygotowują najatrakcyjniejsze propozycje.
Jak płacić za granicą? Czy wziąć ze sobą tylko gotówkę, czy także karty? Jak zachować się przy bankomacie?
W co warto wyposażyć się na wakacyjny wyjazd? Do spisu, na którym pewnie znalazłyby się np. dokumenty, pieniądze, ubezpieczenie, stosowne ubrania i sprzęty itd. coraz więcej osób dopisuje jeszcze jedną rzecz - ważne aplikacje na smartfona.
Minęły czasy, kiedy za granicę jechało się z plikami lokalnej gotówki - obecnie wyjeżdżamy na wakacje posiadając w portfelu jedynie karty płatnicze oraz ewentualnie drobne. Posiadanie karty za granicą jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Ale co, jeśli na drugim końcu świata kartę płatniczą stracimy?
To będzie taka skrócona instrukcja obsługi karty kredytowej - w myśl prostej zasady, że gdy z czegoś korzystamy, w szczególności gdy to forma kredytu - warto z góry wiedzieć, jak to działa.
Giełda? Agresywne fundusze inwestycyjne? Waluty? Wiele osób w pogoni za wysokimi zyskami zapomina "zabezpieczyć sobie tyły". Tymczasem najpierw warto zbudować solidną poduszkę finansową.
Bankowe cenniki na pierwszy rzut oka wydają się rozbudowane i zawiłe. Nie masz czasu i możliwości, by szczegółowo analizować zapisy? Zrobiliśmy to za Ciebie! Oto lista prostych zasad, dzięki którym konto bankowe może kosztować mniej lub być prowadzone całkiem za darmo.
Już ponad 5,5 mln osób w Polsce korzysta z bankowych aplikacji mobilnych. Ponad 2 mln osób określa się jako "mobile-only" - co oznacza, że aplikacja bankowa właściwie zastąpiła im internetowy serwis banku. Nie ma wątpliwości - te liczby cały czas rosną i będą rosnąć.
Planujesz zaciągnąć pożyczkę? Oto jak sprawdzić, ile będzie Cię ona w ogóle kosztowała. Żebyś nie przepłacił i nie dał się niczym zaskoczyć.
Poszukując sposobów na skuteczne, regularne "budowanie" oszczędności przetestowałem sporo rozwiązań. Z kilkoma naprawdę się zaprzyjaźniłem.