Apple ma więcej pieniędzy niż rząd USA

Kryzys budżetowy Stanów Zjednoczonych Ameryki ma jeden zaskakujący efekt - państwo ma w tej chwili mniej pieniędzy niż firma Apple.

Budżet Ameryki jest w kryzysie, jednocześnie prawo zabrania zaciągnięcia jeszcze większego długu publicznego. Skutkiem tego, rząd federalny ma w tej chwili możliwość wydania 73miliardów, 768 milionów dolarów, a firma spod znaku nadgryzionego jabłka ma na kontach 75 miliardów 876 milionów w gotówce.

Pod względem wartości Apple jest w tej chwili drugą najdroższą firmą na świecie, pierwszą jest Exxon-Mobil.

 

[za Financial Post]

Więcej o:
Komentarze (20)
Apple ma więcej pieniędzy niż rząd USA
Zaloguj się
 • zeloran

  Oceniono 7 razy 5

  @skeebadoo

  Widze tabelki rodem z IV RP. Nikt nam nie wmowi ze biale jest biale a czarne jest czarne.

  To co wkleiles to nieaktualna ( zeszly rok) lista wielkosci OBROTU a nie dochodu na czysto. Na tej liscie firma moze ponosic gigantyczne straty a wykazywac ogromny obrot, wiec do jakiekolwiek kryterium wielkosci ma sie tak jak piesc do nosa.
  Apple jest druga co do wielkosci firma wedlug kryterium kapitalizacji gieldowej. Wyprzeda prawie dwukrotnie Google i o ponad 50% MS. Do pierwszego Exxona traci tylko 30 miliardow (mniej niz 10%) i jest wielce prawdopodobne, ze w przeciagu roku bedzie najdrozsza firma swiata.
  Nie twierdze, ze Apple jest najbardziej dochodowa firma swiata bo prawdopodobnie giganci paliwowi moga zarobic wiecej. Na pewno Apple jest najbardziej dochodowa firma branzy technologicznej, glownie za sprawa iphone'a ktory sciaga 2/3 zysku calej branzy telefonii komorkowej.

 • ulanzalasem

  Oceniono 4 razy 4

  Zawierucha na giełdzie, lub nieudana polityka za 3-4 lata i Apple może nie mieć "prawie nic". Dzisiaj Nokia leci, jutro może być to Apple, a pojutrze Samsung...

 • babaqba

  Oceniono 5 razy 3

  "Godzina bez kretyńskiej notki o Apple, godziną straconą.
  W przeciwnym wypadku wyznawcy iShitów nie mieliby się przy czym onanizować"

  Nie musisz aż tak cierpieć biedaku. Żyjesz w Polsce, wśród wyznawców smoleńska. Tutaj nikt niczego od Apple nie posiada, bo MOPSy tego nie rozdają. Jesteś bezpieczny.

 • kingisdead

  Oceniono 5 razy 3

  Teoretycznie moza byc najabrdziej wartosciowa firma swiata i w ogole nie pojawic sie na liscie ktora podajesz....

 • lucky81

  Oceniono 2 razy 2

  > firma spod znaku nadgryzionego jabłka ma na kontach 75 miliardów 876 milionów w gotówce.

  Nieprawda. Tyle ma jak się policzy również długoterminowe papiery wartościowe.

 • scyzor75

  Oceniono 5 razy 1

  Ostatnio wiekszosc ich kasy pochodzi z pozwow sadowych niz ze sprzedazy

  www.applesues.us

 • 47_procent_kretynow

  0

  Ma w tym momencie. I wydaje dwa razy tyle co miesiąc, więc oczywiście nie ma żadnego porównania. Apple mogłoby to wydać raz.

 • tomasz_maciejewski

  0

  Tekst nieprecyzyjny i zmanipulowany. Sam budżet wojskowy USA to setki miliardów dolarów. To że akurat ma taki a nie inny stan aktywów nie znaczy że nie wpłynie więcej z podatków. Artykuł jest głupawy.

 • katorakta

  Oceniono 2 razy 0

  albo na kontach albo w gotówce, na kontach to są wirtualne cyferki które nie mają pokrycia w drukowanych na potęgę papierdach....

  jeżeli 1/5 społeczeństwa chciałaby na raz wypłacić całą swoją kasę to brakłoby po prostu gotówki, nie ma pokrycia dla tej kasy!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX