Foursquare + Groupon = nowa usługa

Gorączka zakupów grupowych powoli opada, dlatego król tej branży musi podgrzać atmosferę. Nowa usługa Groupon Now, to coś dla tych, którzy chcą skorzystać z usługi natychmiast, a nie czekać dzień, czy tydzień.

Jak donosi Wall Street Journal, Foursquare podpisało właśnie umowę o współpracy z Grouponem, osią wspólnego biznesu będzie Groupon Now. Użytkownik Foursquare po ”zgłoszeniu się” w jakimś miejscu (np centrum handlowym), w zakładce ”explore” swojej aplikacji, oprócz dotychczasowych ”darmowa kawa dla pierwszych 5 osób które zgłoszą się dzisiaj w naszej kawiarni” i podobnych ofert, zobaczy też oferty Groupona.

To przełom dla Groupona, który do tej pory wykorzystywał głównie aplikacje społecznościowe i agresywny marketing (złośliwi mówili, że Groupon wykupił wszystkie powierzchnie reklamowe w Internecie), aby dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Teraz oferty Groupona dotrą do  dziewięciu milionów użytkowników Foursquare - i to w tych miejscach, gdzie będą oni mogli i chcieli od razu z tych ofert skorzystać.

Dla Foursquare to z kolei zastrzyk gotówki, mimo gwałtownego rozwoju firma jeszcze nie wyszła na plus i jej działalność finansowana jest z kapitału inwestycyjnego. Groupon podzieli się zyskiem ze swoich ofert i będzie to spory zastrzyk gotówki dla nowojorskiego start-upu.

Użytkownicy Foursquare zbierają punkty ”zgłaszając się” w różnych miejscach takich jak kawiarnie, kina czy centra handlowe. Osoba która najczęściej zgłasza się w jakimś miejscu, zdobywa tytuł ”burmistrza” (mayora), który może być w jakiś sposób wyróżniany jako wierny klient.

 

[za All Things D]

Więcej o:
Komentarze (5)
Foursquare + Groupon = nowa usługa
Zaloguj się
 • kamster

  0

  Widze, że na forach zaczynają ze sobą dyskutować jedynie spamerzy, których jedynym celem jest umieszczenie swojego link'a i nie interesuje ich ani artykuł, ani opinie innych ani też co sami piszą, byle by link wszedł.

 • marg-4

  0

  hmm, ciekawe czy Groupon Now to rzeczywiście reakcja na zapotrzebowanie klientów czy sprzedaż zaczyna spadać...

 • tomek.54321

  0

  Dla mnie to troche paranoja...

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com

 • kukok

  0

  ciesze sie, czas najwyższy po prostu, bez dwóch zdań i pisania poemtaów

  kukok.blox.pl/2011/07/10-najsmieszniejszych-scen-polskiego-kina.html

 • ipadmania

  0

  Będzie konkurencja dla Fecabook Deal. www.ipadmania.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX