Nowe urządzenie wykrywa wirusa HIV w 15 minut i jest nieomylne

Wkrótce ma zadebiutować w Rwandzie.

Zespół naukowców z Columbia University opracował nowy wynalazek, który nazwano mChip. Jak wskazuje jego nazwa, jest to urządzenie, w którym znajdziemy specjalny czip. Potrafi ono wykryć obecność wirusa HIV w organizmie czy zarażenie syfilisem. Na dodatek robi to w zaledwie piętnaście minut.

Największą zaletą urządzenia jest jednak jego koszt. Jeden mChip kosztować ma sto dolarów. Wynalazek ma wkrótce zadebiutować w Rwandzie. Jest on ponadto prawie niezawodny. Wynalazek ma mieć wykrywalność na poziomie 100%. Jedyną wymienioną wadą jest to, że w przypadku 4-6 osób na sto badanych, może on pokazać wynik pozytywny, kiedy w rzeczywistości jest on negatywny. Z całą pewnością nie jest to pomyłka, której ktokolwiek chciałby doświadczyć.

Więcej o:
Komentarze (12)
Nowe urządzenie wykrywa wirusa HIV w 15 minut i jest nieomylne
Zaloguj się
 • quiver

  Oceniono 3 razy 3

  @ xx78 - Pijany to ty jesteś, albo twój tata. Wykrywalność 100% oznacza, że w każdym przypadku kiedy jest wirus, urządzenie to zasygnalizuje. Ta liczba nie ma żadnego związku z ilością "false positives", czyli przypadków kiedy urządzenie sygnalizuje obecność wirusa, pomimo jej braku.

  @ bp_2 - Weź wrzuć sobie na luz, dziewczyna ci nie daje czy co? Niechęć do Kaczyńskiego i jego partii (którą podzielam) nie jest uzasadnieniem do wypisaywania takich bzdur.

 • palim.psest

  Oceniono 1 raz 1

  niezły koszt. a ile kosztuje 'tradycyjne badanie? 10x razy mniej?

 • agent.orange

  Oceniono 1 raz 1

  Lepiej gdy myli się i pokazuje pozytywny niz mialby pokazywac negatywny. W pierwszym wypadku mozna test powtorzyc w drugim zaraza sie inne osoby.

  A wynalazek nie jest nowy, to jest tak zwany lab-on-a-chip czyli zestaw kanalikow wytrawiony w szkle czy innym podkladzie.

 • xx78

  Oceniono 3 razy 1

  Ktoś pijany to pisał? Nieomylne urządzenie, które 4-6 razy na 100 daje błędne wskazania.

 • kukok

  0

  boję się hiva

  kukok.blox.pl/2011/07/10-najbrzydszych-budynkow-Warszawy.html

 • brauling

  0

  W takim razie wykrywalnosc jest na poziomie 96 do 94% a nie 100 %.

 • photoreporter

  0

  Wynalazek ma mieć wykrywalność na poziomie 100%, a chwile pozniej pisze ze mysli sie w 4-6%, po co pisac takie bzdury ktore sie wykluczaja zdanie po zdaniu.

 • runrunrun

  0

  @quiver Dzięki za głos rozsądku. Bo pozytyw to za mało.

 • sselrats

  0

  Fajny gadzet na randki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX