Wznowiono poszukiwania kosmitów

SETI zebrała dość funduszy, by znów działać.

Search for Extraterrestrial Intelligence to organizacja zajmująca się nasłuchiwaniem napływających z kosmosu sygnałów mogących świadczyć o istnieniu obcych ras. Jeszcze w kwietniu pisaliśmy o plnach zamknięciu tego programu w związku z brakiem funduszy- do tego czasu radioteleskopy były w stanie hibernacji. Instytut SETI postanowił nie dopuścić do przerwania programu i znowu zaczyna on działać. Co się stało?

Ponad dwa tysiące osób zdecydowało się wspomóc swoimi pieniędzmi misję poszukiwania życia we wszechświecie. W ramach zorganizowanej w internecie zbiórki ofiarowali oni ponad 200 tysięcy dolarów. Wśród altruistów była aktorka Jodie Foster, która w filmie "Kontakt" z 1997 r. grała pracownicę SETI, Ellie Arroway.

Na stronie setistars.org organizacja dziękuje wszystkim za tak łaskawy gest. Zebrana suma wystarczy, by 42 wielkie anteny zgromadzone na kalifornijskim pustkowiu znowu zaczęły nasłuchiwać sygnałów z kosmosu.

Jeśli ktoś nie zdążył, SETI nadal przyjmuje datki.

[PhysOrg]

Więcej o:
Komentarze (10)
Wznowiono poszukiwania kosmitów
Zaloguj się
 • boni.m

  Oceniono 5 razy 3

  To rzad USA stac na prowadzenie wojen, ale nie stac go na SETI?

 • nieprawomyslny

  Oceniono 2 razy 2

  ta zbiórka to pewnie cover-up dla tajnego programu rządowego (a ścislej - secretary of treasury) mającego na celu intensywne poszukiwania obcych cywilizacji, które mogłyby kupić trochę obligacji.

 • 123rbr

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że jeden (kosmita) ujawnił się w Polsce - to Grzegorz Napieralski, mąż stanu ( bo, tylko kosmita mógłby wpaść na pomysł zrobienia spotu "Grzegorz Napieralski- mąż stanu".

 • stefanpajonk

  Oceniono 1 raz 1

  Debile, chcą odebrać sygnał z kosmosu, a obcy już od czasów Mojżesza nas odwiedzają, myślicie że "płonący krzew" i "obłok pański" to bóg ? nie nie to UFO czyli pojazdy kosmiczne.
  Niestety mają w tym jakiś cel aby nie wchodzić z nami w jawną interakcję.

  No tak bo jaki człowiek wchodziłby do klatki z małpami nie ma po co, lub jaki człowiek próbował by nawiązać kontakt z mrówkami w kopcu, tak samo kosmici może i nas obserwują ale jesteśmy zbyt niską jednostką w wszechświecie aby jakoś konkretnie poświęcać nam czas.

  PS. Nie mówcie że nie, ani nie wyśmiewajcie bo tylko ujawnicie swoje ciasne i puste mózgoczaszki, no i nie udowadniajcie że jesteśmy jedyną wspaniałą cywilizacją bo nie jesteśmy ani jedyną ani wspaniałą

 • niekcemalemuszem

  Oceniono 1 raz 1

  O! Dawno nie slyszalem tak pozytywnej informacji. Tylko wojny, walki, rebelie, zamachy, pogrzeby, samobojstwa, zalamki na gieldach, bankructwa krajow, kibolstwo, przekrety... itd. Brawo Jodie, moze nawet sam wplace jakis grosz. Nie wiem czy to pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi. Nikomu.

 • zderzenie.szarych.komorek

  Oceniono 1 raz 1

  a mnie się zdaje że wspomogli zawartością portfeli a nie portfelami ? Chyba że SETI zorganizowało aukcję dla miłośników pularesów !

 • kotek.filemon

  Oceniono 1 raz 1

  Sporo ich się w Polszczy uchowało - to taki egzotyczny kraj na obrzeżach Europy, jakby panowie z SETI nie wiedzieli...

 • chinczyk637

  0

  mogliby potwierdzic ta informacje o trzech wielkich niby statkach ufo lecacych w strone ziemi. wykryli to w granicach ukladu slonecznego. teraz to podobno jest miedzy orbita jowisza a marsa, to blisko jak na mozliwosci teleskopow i innego sprzetu do obserwacji.
  Czemu nic nadal nie wiadomo?

 • megaxs

  0

  kasy starczy na ...2 dni nasłuchu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX