Dowiedz się więcej na temat Windows 8 - Microsoft otwiera oficjalny blog

Microsoft najwidoczniej zrywa z polityką tajności. Producent otworzył blog poświęcony nowemu systemowi operacyjnemu Windows 8. Pierwszy obszerny wpis należy, jakby inaczej, do prezesa projektu Windows - Stevena Sinofskyego.
Microsoft otwiera oficjalny blog Dowiedz się więcej na temat Windows 8 Microsoft najwidoczniej zrywa z polityką tajności. Producent otworzył blog poświęcony nowemu systemowi operacyjnemu Windows 8. Pierwszy obszerny wpis należy, jakby inaczej, do prezesa projektu Windows - Stevena Sinofskyego. W swym wpisie Sinofsky nawiązał do obiegowej opinii, że Microsoft nie komunikuje się w kwestii najnowszego systemu operacyjnego: Niektórych frustruje fakt jak niewiele ujawniliśmy do tej pory na temat Windows 8 Sinofsky twierdzi także, że system zostanie szerzej zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji BUILD. Zaproszeni będą mieli ponoć szansę zapoznać się z narzędziami i możliwościami nowego Windowsa. Póki co mieliśmy szansę podziwiać zmieniony względem Windows 7 interfejs nowego systemu. Według informacji Microsoftu, "ósemka" będzie mogła z powodzeniem działać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach jak również pozwalać na efektywną obsługę mniej wydajnych urządzeń, jak tablety i netbooki. Jak sugeruje serwis WinRumors publiczna wersja beta systemu może zostać zaprezentowana już podczas styczniowych targów CES 2012. Wersja build natomiast wczesną jesienią. Zdaje się więc, że gwiazdka 2012 upłynie nam pod znakiem Windows 8. Zobacz także: Windows 8: Stało się - Microsoft kończy z okienkami?

W swym wpisie Sinofsky nawiązał do obiegowej opinii, że Microsoft nie komunikuje się w kwestii najnowszego systemu operacyjnego:

Niektórych frustruje fakt jak niewiele ujawniliśmy do tej pory na temat Windows 8

Sinofsky twierdzi także, że system zostanie szerzej zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji BUILD. Zaproszeni będą mieli ponoć szansę zapoznać się z narzędziami i możliwościami nowego Windowsa.

Póki co mieliśmy szansę podziwiać zmieniony względem Windows 7 interfejs nowego systemu. Według informacji Microsoftu, "ósemka" będzie mogła z powodzeniem działać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach jak również pozwalać na efektywną obsługę mniej wydajnych urządzeń, jak tablety i netbooki.

Jak sugeruje serwis WinRumors publiczna wersja beta systemu może zostać zaprezentowana już podczas styczniowych targów CES 2012. Wersja build natomiast wczesną jesienią. Zdaje się więc, że gwiazdka 2012 upłynie nam pod znakiem Windows 8.

Zobacz także:
Windows 8: Stało się - Microsoft kończy z okienkami?

Więcej o:
Komentarze (4)
Dowiedz się więcej na temat Windows 8 - Microsoft otwiera oficjalny blog
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 1 raz 1

  Jak tylko wyjdzie od razu kupuję.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe czy pójdzie na moim

  mniej wydajnym mocno starszym IBM T42

  z 512 MB RAM :-)

 • tmave_pivo

  0

  Co to jest "wersja build" ? Skoro po beta, to teoretycznie byłoby to albo RC, albo RTM (te terminologie stosuje MS w stosunku do procesu wytwarzania swoich produktów)... ale 'wersja build'...

  Gratulować kompetencji pracownikom działu technologie...

 • zixav

  0

  Gdzie tam od razu kupować, najpierw trzeba będzie ściągnąć jakiegoś triala(np wersje enterprise jak będzie) i przetestować, no i oczywiście bety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX