Google powie Ci jak dojechać i... jaka na miejscu jest pogoda?

Google wprowadził do swoich map dodatkową funkcjonalność. Teraz do tradycyjnych filtrów mapy (korki, zdjęcia i teren) dołączyła także warstwa pogody.
Sprawdź z Googlem jak dojechać i... ... jaka na miejscu jest pogoda Google wprowadził do swoich map dodatkową funkcjonalność. Teraz do tradycyjnych filtrów mapy (korki, zdjęcia i teren) dołączyła także zakładka pogoda. Po zaznaczeniu "pogody" z mapy świata znikają mniejsze miasta, a koło większych pojawiają się znane z telewizji symbole słoneczek, obłoczków i ciemnych chmur. Tuż obok materializują się także temperatury charakterystyczne dla danych miejsc. Co więcej, całą planetę zasnuwają białe mgiełki, obrazując zachmurzenie. Niestety, póki co, liczba miast w Polsce, które obejmuje nowa funkcjonalność nie jest imponująca. Chcąc sprawdzić pogodę na przykład w prawie dwustutysięcznym Olsztynie dowiemy się, że w całym województwie Warmińsko Mazurskim znajduje się tylko Ełk, Elbląg i Kętrzyn. To o tyle ciekawe, że dane pochodzą z serwisu weather.com, a tam bez problemu znajdziemy większą pulę miast i miejscowości. Pogoda nie jest też przesadnie aktualizowana.

Po zaznaczeniu "pogody" z mapy świata znikają mniejsze miasta, a koło większych pojawiają się znane z telewizji symbole słoneczek, obłoczków i ciemnych chmur. Tuż obok materializują się także temperatury charakterystyczne dla danych miejsc. Co więcej, całą planetę zasnuwają białe mgiełki, obrazując zachmurzenie.

Google Maps

Niestety, póki co, liczba miast w Polsce, które obejmuje nowa funkcjonalność nie jest imponująca. Chcąc sprawdzić pogodę, na przykład w ponad 170-tysięcznym Olsztynie dowiemy się, że w całym województwie Warmińsko Mazurskim znajduje się tylko Ełk, Elbląg i Kętrzyn. To o tyle ciekawe, że wpisując w pasku wyszukiwania Google nazwę dużo mniejszego miasta z dopiskiem "pogoda" bez problemu otrzymamy pożądane informacje.

Marta Jóźwiak z polskiej filii Google przyczyn doszukuje się w źródłach, z których czerpią dane obie funkcjonalności. Nowa warstwa w mapach korzysta z ameryko-centrycznego serwisu Weather.com. Stąd brak nawet kompletu miast wojewódzkich w Polsce. Kiedy i czy w ogóle sytuacja ulegnie poprawie zapytaliśmy panią Jóźwiak. Na odpowiedź przyjdzie nam jednak chwilę poczekać.

Pogoda nie jest też przesadnie aktualizowana. W momencie kiedy piszę te słowa za oknem redakcji szleje burza, Google Maps pokazuje natomiast 27 stopni Celsjusza i lekkie zachmurzenie.

Google Maps Warszawa

Więcej o:
Komentarze (1)
Google powie Ci jak dojechać i... jaka na miejscu jest pogoda?
Zaloguj się
  • patman

    0

    Tam gdzie jadę, to wiem jaka jest pogoda, bo to widzę własnymi oczyma. Bardziej interesowałaby mnie pogoda tam, dokąd jadę. Ale redaktorzy nadający tytuły na stronę główną nie potrafią nawet należycie władać językiem polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX