Sony Digital Recording Binoculars - spójrz, gdzie wzrok nie sięga

Sony wprowadziło do swojej oferty lornetkę. Ale nie byle szkiełka zamknięte w plastikowej obudowie. Sony Digital Recording Binoculars jako pierwsze na świecie pozwalają nie tylko na obserwowanie odległych obiektów, ale także rejestrację obrazu w rozdzielczości do 1080p i natywnym 3D.

Lornetka może też robić zdjęcia o rozdzielczości 7,1 megapiksela i wykonywać dziesięciokrotne zbliżenia optyczne. Wszystko to za równowartość około 2 tysięcy dolarów netto (model DEV-5). Słabsza wersja natomiast, DEV-3, pozbawiona luksusów wbudowanego modułu GPS i dodatkowego, dziesięciokrotnego zoomu cyfrowego to wydatek o 600 dolarów mniejszy, kształtujący się na poziomie, bagatela, 1400 dolarów netto.

Oprócz wymienionych już cech, warto wspomnieć także, że obie lornetki wyposażone są w optyczny stabilizator obrazu SteadyShot, czytniki kart pamięci SDXC oraz Mamory Stick Pro Duo, stereofoniczne wejście mikrofonowe i port HDMI (pozwalający na przykład podłączyć lornetkę do telewizora 3D), a optykę wspomagają przetworniki CMOS Exmor R.

Na amerykańskie półki nagrywające lornetki trafią dopiero w listopadzie. W Polsce prawdopodobnie niedługo potem. Pytanie tylko jak wielu znajdzie się klientów na lornetkę dla superbohatera za około 7000 złotych (w przypadku DEV-5)?

Więcej o: