Microsoft klasyfikuje użytkowników poczty

Na potrzeby reklamy nowych funkcji serwisu pocztowego Hotmail, firma Microsoft przygotowała ciekawą statystykę zachowań użytkowników poczty.

Ponad 18% użytkowników nie organizuje poczty w żaden sposób. Większość wiadomości (57%) pozostajew skrzynce wiadomości przychodzących. Corocznie do takich użytkowników trafia średnio około 9 tysięcy wiadomości, z czego w skrzynce wiadomości przychodzących pozostaje średnio 316. Tych użytkowników Microsoft nazwał "pilers" (układacze w stosy).

53% użytkowników to kasowacze ("deleters") -  78% e-maili trafia do kosza, w tym trzy na dziesięć - bez czytania. Pomimo tego w ich skrzynkach czeka średnio 97 wiadomości.

26% użytkowników Hotmaila archiwizuje połowę (53%) swoich wiadomości, rozrzucając je po odpowiednich folderach za pomocą zdefinionwanych w systemie reguł. Średnio w skrzynce wiadomości przychodzących mają oni 138 wiadomości. To "archiwiści" ("filers").

Doradcy od wydajności pracy i zarządzania swoim czasem promują podejście "inbox zero" - zajmowanie się przychodzącymi wiadomościami na bieżąco, ale jak jak widać, podejście to nie jest popularne. Do żadnej z powyższych grup nie zakwalifikowało się tylko 3% użytkowników Hotmaila.

 

[za Wired]

Więcej o:
Komentarze (5)
Microsoft klasyfikuje użytkowników poczty
Zaloguj się
 • ktory_to_juz_login

  Oceniono 1 raz 1

  @mikifly
  1. Nie drzyj się.
  2. Co to ma do rzeczy?

 • chinczyk637

  0

  @milkyfly
  ale im sie odechcialo ciagle klepac w konsole i dobrze zrobili.
  mnie tez by sie nie chcialo.

 • mikifly

  0

  MALO KTO PAMIETA ALE HOTMAIL BYL DLUGO POSTAWIONY NA LINUXIE !!!!!!!

 • zeus_gromowladny

  0

  Analizowanie zwyczajów odbierających pocztę na podstawie danych z hotmaila to jak klasyfikowanie zachowań kierowców na podstawie jeżdżących skodami - troszkę im się statystyki zaburzą.

 • chinczyk637

  Oceniono 1 raz -1

  zamiast krytykowac lepiej idz zobacz stan baterii w swoim telefonie z androidem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX