W kosmicznym hotelu prześpisz się za 3 miliony złotych

Rosyjska firma zamierza go otworzyć w ciągu pięciu lat.

Co zrobić, jeśli nocowaliśmy już w wielu hotelach dla bogaczy, a miejsca takie jak Seszele, Bora Bora czy Karaiby znamy tak dobrze jak własną kieszeń? Można wybrać się na krótki urlop w kosmos. Rosyjska firma Orbital Technologies już w 2016 roku zamierza otworzyć własny kosmiczny hotel. Noclegi w nim nie będą rzecz jasna należały do tanich przyjemności. Za samą możliwość wybrania się w kosmos trzeba będzie zapłacić pół miliona funtów szterlingów. Pięć dni w hotelu kosztować będzie natomiast kolejne sto tysięcy funtów.

Po dzisiejszym kursie za kosmiczną przyjemność trzeba więc będzie zapłacić blisko trzy miliony złotych. Za tę kwotę będziemy mogli skorzystać z aparatów fotograficznych i lornetek do oglądania i uwieczniania interesujących nas obiektów na zdjęciach. Z Ziemi przywiezione zostaną także posiłki przygotowane przez profesjonalnych kucharzy. Odpada więc jedzenie z tubki, ale smakołyki będą niestety podgrzewane w kuchenkach mikrofalowych. Orbital Technologies twierdzi także, iż w hotelu będzie można skorzystać z prysznica, a nie myć się gąbką jak astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nad kosmicznymi turystami czuwać będzie załoga złożona z doświadczonych astronautów. Sam hotel pomieścić ma maksymalnie siedem osób (łącznie z załogą).

Projekt kosmicznego hotelu

Więcej o:
Komentarze (5)
W kosmicznym hotelu prześpisz się za 3 miliony złotych
Zaloguj się
 • swan_ganz

  0

  "bo ruskie wyprzedzają technologicznie łamerykanów "

  tia.. chyba tylko w technologii wytwarzania młotków; takich jak ty...

 • swan_ganz

  0

  robimy zrzutkę i jako wdzięczny naród wysyłamy tam naszego trampkarza.. To jest ruski hotel wiec jest nadzieja, ze już nie wróci.. Trzy koła to nie tak duzo w zamian za wolnosc...

 • artur737

  0

  W tej chwili tylko ruskie maja rakiety zdolne do przenoszenia wiekszych ciezarow.

 • pontrikontri

  0

  bo ruskie wyprzedzają technologicznie łamerykanów

 • wuzuwela

  0

  to dziwne ale rosjanie jako pierwsi zaczęli robić na kosmosie biznes:)))tak to widać zaszokowało kał-boji że z wrażenia nie mogą na dzień dzisiejszy przedstawić żadnej sensownej kontrpropozycji dla bogaczy:)))szczęściem dla Ameryki była rewolucja w Rosji i 70 lat komunistycznych eksperymentów(a może sprytna eliminacja konkurenta),gdyby nie to nieszczęście jakie spotkało Rosję dziś pewnie słaliby do USA pomoc humanitarną:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX