Użytkownicy Google+ są konsumentami, Facebooka - dojrzali

Najnowszy raport comScore przynosi kilka ciekawych wniosków dotyczących różnic między użytkownikami różnych serwisów społecznościowych. Wynika z niego między innymi, że osoby wyszukujące frazę "Google+" są młodsze i mają większe przychody, niż osoby, które poszukują frazy "Facebook".

comScore przygotował swój raport opierając się na najczęstszych frazach wpisywanych przez nas w wyszukiwarkę. Na podstawie tego, czego szukamy można stworzyć przybliżony profil użytkownika, który potem można na różne sposoby wykorzystać. Na przykład wyszukiwarki mogą wyżej prezentować nam strony, które potencjalnie mogą nas zainteresować.

Z drugiej strony na podstawie wyszukiwania można próbować stworzyć profile demograficzne użytkowników. O to właśnie pokusił się comScore.

Z raportu wynika, że Google+ jest częściej wyszukiwany przez młode osoby, niż Facebook. Wyraźniejsze różnice dotyczą zarobków osób, które wyszukują różne serwisy społecznościowe. comScore zauważa, że ponad 32% użytkowników wyszukujących frazę "Google+" cieszy się dochodem rocznym przekraczającym 100 tysięcy dolarów rocznie. Wśród wyszukujących frazę "Facebook" taki dochód osiąga 23% osób.

Dla reklamodawców to bardzo ważne informacje. W końcu bardziej opłaca się wyświetlać reklamy produktów i usług osobom, które na nie stać i które są na tyle młode, że lubią eksperymentować. Jakie może to mieć konsekwencje w przyszłości? Większe zainteresowanie reklamodawców to większe pieniądze dla serwisu. A to z kolei oznacza szybszy rozwój i więcej ciekawych rozwiązań dla nas, użytkowników.

Przeczytaj także:

Użytkownicy Facebooka oglądają TVN, Naszej Klasy - Polsat