IFA 2011: Creative prezentuje pierwszy na świecie czterordzeniowy procesor dźwięku

Co na berlińskie targi IFA 2011 przywiozła firma Creative? Przede wszystkim pierwsze na świecie czterordzeniowe karty dźwiękowe.

Karty te wyposażone są w procesory Sound Core 3D, które jako pierwsze integrują w jednym układzie rdzenie DSP z kodekami audio HD o zakresie ponad 100 dB. Creative obiecuje zarówno wysoką wydajność tego sprzętu, jak i niski pobór mocy.

Karty z tej serii nazwano SoundBlaster Recon3D. Wszystkie wyposażone są w 6-kanałowe 24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) 102 dB, 4-kanałowe 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe (ADC) 101 dB, zintegrowane wyjścia słuchawkowe ze wzmacniaczem, cyfrowy interfejs mikrofonu, wejścia i wyjścia S/PDIF oraz uniwersalne wejścia i wyjścia (GPIO).

Dodatkowo modele z serii Fatal1ty Professional wyposażono w mikrofon, który ma umożliwić komunikację bez zestawu słuchawkowego, Fatal1ty Champion: nie tylko w mikrofon, ale także panel na obudowie komputera z zestawem wejść audio oraz sterowaniem głośnością.

Więcej o:
Komentarze (5)
IFA 2011: Creative prezentuje pierwszy na świecie czterordzeniowy procesor dźwięku
Zaloguj się
 • papuzkapapuzka

  0

  Ideał to 6 rdzeni do 6 kanałów audio, czyli 1 rdzeń na kanał. Poczekam na IFA 2012...

  Przyszłość to rdzeń na każdą niezależną potrzebę obliczeniową?

 • n3mc1a

  0

  Niski pobór mocy jest niezwykle ważny w stacjonarnych komputerach...

 • meatinaplasticsack

  0

  @gregviii
  A dlaczego miałyby być tańsze skoro to nowy, "lepszy" model? Od nowego Mercedesa też się wymaga, żeby był tańszy niż poprzedni model? ;)

 • gregviii

  0

  ale ale
  mnie interesuje najważniejsze

  CENA!

  bo jak będzie na poziomie obecnych kart od creativa to ja postoję.

 • m4t

  0

  "Dodatkowo modele z serii Fatal1ty Professional wyposażono w mikrofon, który ma umożliwić komunikację bez zestawu słuchawkowego"

  Ułatwić poprzez wyłapywanie i ewentualne usuwanie(przez DSP) szumów tła ach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX