IFA 2011: Mieliśmy w rękach cienkie notebooki Toshiby i Acera

Cienkie i przenośne laptopy to bardzo wyraźny trend tegorocznych targów IFA. Zaprezentowało je co najmniej trzech producentów - Samsung, Toshiba i Acer.

O nowych notebookach Samsunga pisaliśmy już w innym miejscu, dlatego teraz skupimy się na produktach Toshiby i Acera.

Ultrabook Acera nosi nazwę Aspire S3. Przekątna ekranu wynosi 13,3", a obudowa ma 1,3 cm grubości. Waga - 1,4 kg. Mieliśmy okazję chwilę korzystać z nowego ultrabooka i trzeba przyznać, że jest faktycznie cienki, a klawiatura bardzo wygodna.

Acer Aspire S3

Producent zapowiada, że w Aspire S3 znajdą się take funkcje, jak na przykład szybkie uruchamianie. Oprócz tego znajdziemy w nim procesory Intel Core i3, i5 oraz i7, dysk SSD czy wyjście HDMI.

Podobny produkt zaprezentowała Toshiba. Ultrabook japońskiego producenta - - ma podobną specyfikację do opisanego wyżej Acera. Z dwoma wyjątkami - jest nieco grubszy (liczy sobie 1,6 cm) i lżejszy - waży zaledwie 1,13 kg. To tylko 250 g różnicy w porównaniu z Acerem Aspire S3, ale różnicę tę naprawę czuć. Toshiba wydaje się być jak piórko.

Toshiba Portege Z830

Bez przeprowadzenia prawdziwych, trwających kilka tygodni redakcyjnych testów nie sposób jednak stwierdzić, czy pierwsze wrażenia się utrzymają. Mamy nadzieję, że oba sprzęty jak najszybciej trafią do naszej redakcji.