Projekt "Oh Music, Where Art Thou?": muzyczny GPS dla rowerzystów!

Holenderscy naukowcy opracowali nowy sposób korzystania z tradycyjnej nawigacji GPS. Dzięki specjalnej aplikacji dla Androida, do celu kierować będzie nas muzyka!

Do korzystania ze stworzonego przez Holendrów oprogramowania konieczne jest posiadanie telefonu wyposażonego w system Android 2.1 (lub wyższy), GPS oraz słuchawki. Jeśli spełniamy te warunki, wystarczy tylko zainstalować aplikację, wprowadzić trasę do nawigacji w smartfonie i podłączyć go do zestawu słuchawkowego, by muzyka zaczęła nas prowadzić.

Zasada działania systemu jest prosta -  muzyka rozchodzi się w słuchawkach w zależności od kierunku, w którym jedzie rowerzysta, dobiegając ze strony, w którą się kieruje, lub w którą powinien skręcić w danym momencie. Poprzez zwiększający się poziom głośności, informuje także o zbliżającym się celu podróży.

Oprogramowanie to posiada jednak istotne wady. Póki co, jak zaznaczają sami twórcy, przeznaczone jest dla rowerzystów, a dla jego prawidłowego funkcjonowania konieczne jest podłączenie słuchawek do smartfona. Całość natomiast niewątpliwie rozprasza kierującego, odcinając go od dźwięków ulicy. O wadach i zaletach aplikacji warto jednak przekonać się samemu na jego oficjalnej stronie internetowej.