HTC pozywa Apple - tym razem z pomocą Google

Wojen patentowych ciąg dalszy. W dzisiejszym odcinku: HTC pozywa Apple, wykorzystując patenty odkupione od Google.
HTC pozywa Apple - z pomocą Google HTC pozywa Apple, wykorzystując patenty odkupione od Google Wymiana pozwów między obydwoma koncernami, konkurującymi ze sobą na rynku smartfonów, trwa już od pewnego czasu. Zaczęło się od pozwu Apple, który oskarżał HTC o naruszenie dwudziestu patentów. Na reakcję tajwańskiego koncernu nie trzeba było długo czekać. W wystosowanych kontrpozwach HTC oskarżyło Apple o - a jakże - naruszenie własności intelektualnej. Pierwsza odsłona wojny zakończyła się jednak zwycięstwem Amerykanów - sąd uznał naruszenie dwóch patentów na ich niekorzyść. W starciu między Apple a producentami smartfonów opartych o Androida do tej pory to Apple miał miażdżącą przewagę. Wynikało to z faktu, że Amerykanie pozywali koncerny mniejsze od siebie, starając się nie zaangażować w konflikt ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem - Google, twórcą systemu rzekomo naruszającego własność intelektualną Apple'a. Sytuacja w ostatnich dniach zmieniła się jednak diametralnie. Pierwszego września Google sprzedał HTC dziewięć swoich patentów, mających stanowić potężną broń przeciw Amerykanom. Należały one wcześniej m.in. do Motoroli, którą Google nabył kilka tygodni temu. HTC bez wahania skorzystał z tego prezentu, pozywając wczoraj Amerykanów o naruszenie w swoich smartfonach tych właśnie patentów. Google natomiast pośrednio zaangażował się w ten sposób w konflikt z Apple. Czy będziemy mieli w końcu do czynienia z bezpośrednim starciem gigantów? Wydaje się, że Apple będzie bał się zaangażować w wojnę z Google. Cały konflikt doprowadzi raczej w końcu do zrównoważenia roszczeń obu stron i wypracowania ugody. Ciąg dalszy niebawem.

Wymiana pozwów między obydwoma koncernami, konkurującymi ze sobą na rynku smartfonów, trwa już od pewnego czasu. Zaczęło się od pozwu Apple, który oskarżał HTCo naruszenie dwudziestu patentów. Na reakcję tajwańskiego koncernu nie trzeba było długo czekać. W wystosowanych kontrpozwach, HTC oskarżyło Apple o - a jakże - naruszenie własności intelektualnej. Pierwsza odsłona wojny, zakończyła się jednak zwycięstwem Amerykanów - sąd uznał naruszenie dwóch patentów na ich niekorzyść.

W starciu między Apple, a producentami smartfonów opartych o Androida, do tej pory to Apple miał miażdżącą przewagę. Wynikało to z faktu, że Amerykanie pozywali koncerny mniejsze od siebie, starając się nie zaangażować w konflikt ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem - Google, twórcą systemu rzekomo naruszającego własność intelektualną Apple'a.

Sytuacja w ostatnich dniach zmieniła się jednak diametralnie. Pierwszego września, Google sprzedał HTC dziewięć swoich patentów, mających stanowić potężną broń przeciw Amerykanom. Należały one wcześniej m.in. do Motoroli, którą Google nabył kilka tygodni temu. HTC bez wahania skorzystał z tego prezentu, pozywając wczoraj Amerykanów o naruszenie w swoich smartfonach tych właśnie patentów. Google natomiast, pośrednio zaangażował się w ten sposób w konflikt z Apple.

Czy będziemy mieli w końcu do czynienia z bezpośrednim starciem gigantów? Wydaje się, że Apple będzie bał się zaangażować w wojnę z Google. Cały konflikt doprowadzi raczej w końcu do zrównoważenia roszczeń obu stron i wypracowania ugody. Ciąg dalszy niebawem.

Zdjęcie HTC Windows Phone 8X żółty Zdjęcie Apple iPhone 5 16GB biały
HTC Windows Phone 8X żółty Apple iPhone 5 16GB biały
Sprawdź ceny > Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4,3 cala 4 cale
System operacyjny Windows Phone 8 iPhone OS
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB 16 GB
Pamięć RAM 1 GB 1 GB
Procesor Qualcomm MSM8960 (Krait) Apple A6 (Swift)
Częstotliwość procesora 1,5 GHz 1 GHz
Rozdzielczość ekranu 720 x 1280 640 x 1136
Rodzaj akumulatora Li-Poly Li-Poly
Pojemność akumulatora 1800 mAh 1400 mAh
Czytnik kart pamięci Nie Nie
Funkcje
Aparat cyfrowy 8 Mpx 8 Mpx
Dodatkowa kamera 2 Mpx 1,2 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak
GPS Tak, A-GPS + GLONASS Tak, A-GPS + GLONASS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 850, 900, 1800, 1900
LTE Nie 850, 1800, 2100
WCDMA 850, 900, 1900, 2100 850, 900, 1800, 1900, 2100
Parametry fizyczne
Wymiary 123,80 x 58,60 x 7,60 mm 123,80 x 58,60 x 7,60 mm
Waga 130 g 112 g
dane dostarcza:
Więcej o: