Napadł na bank i pochwalił się na Facebooku

Nowojorczyk Jesse H. został zatrzymany i oskarżony o napady na trzy oddziały banku Chase. Jako dowód, posłużyła jego własna strona na Facebooku, gdzie zamieścił swoje zdjęcia ze skradzionymi pieniędzmi, oraz butelkami drogiego szampana. Oprócz tego, Jesse H. zmienił swoje facebookowe nazwisko, teraz strona należy do "Williego Suttona Jr." - a to nazwisko sławnego w USA przedwojennego kasiarza.

Poza zdjęciami, Jesse H. na facebookowej ścianie zamieścił wpisy takie jak: "NIE JESTEŚ Z BROOKLYNU, JEŚLI NIGDY NICZEGO NIE ZAJUMAŁEŚ!" (U AIN'T FROM BROOKLYN IF U NEVER TOOK SHIT!), albo "Pieniądze mam z przestępstw" (Crime pays my bills).

Akt oskarżenia twierdzi, że Jesse H. napadał banki za pomoca kartki wręczanej kasjerowi, na której napisane było "DAJCIE MI WSZYTSKIE PIENIĄDZE, ALBO WSZYSCY UMRĄ!!! TYLKO 100, 50, 20.". Prawdopodobnie nie używał przy tym żadnej broni.

Jak podaje serwis The Smoking Gun, drugą poszlaką w sprawie była rejestracja samochodu, którym przestępca uciekał, po sprawdzeniu przez policję, okazało się, że samochód zarejestrowany był na kolegę Jessego H. z którym razem zostali zatrzymani za przeskakiwanie bramek w metrze.